Posypały się kary od UEFA

by - 12 stycznia


Mamy początek stycznia, więc UEFA zebrała się na podsumowanie kar za ostatnie mecze fazy grupowej Ligi Europejskiej. Kilka klubów zostało ukaranych przez UEFA. 

UEFA w czwartek i piątek postanowiła ukarać kilka klubów za zachowania kibiców podczas ostatnich meczów w Lidze Europejskiej.

Najpierw karę od UEFA otrzymał Eintracht Frankfurt. Niemiecki klub musi zapłacić 80 000 euro. Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA postanowiła również zakazać Eintrachtowi Frankfurt sprzedawania biletów kibicom na najbliższy wyjazdowy mecz w europejskich pucharach. Zakaz sprzedaży biletów kibicom na wyjazdowe spotkanie zostaje zawieszony na okres próbny wynoszący dwa lata. Kary mają związek z zachowaniem kibiców podczas meczu LE z Lazio Rzym. 

Za mecz PAOK -BATE karę otrzymał zespół z Salonik. Grecy zapłacą 20 000 euro grzywny za zachowanie kibiców. UEFA odniosła się również do czerwonej kartki dla zawodnika BATE, Sihnevich Mikalai nie zagra w najbliższych dwóch spotkaniach. 

Dwie drużyny spotkania Villarreal - Spartak Moskwa zostały ukarane grzywną za zachowanie kibiców. Villarreal zapłaci 12 000 euro, natomiast Rosjanie 5000 euro. UEFA zdecydowała, że na dwa najbliższe spotkania, zostanie zawieszony zawodnik Villarrealu, Costas Jorda Jaume za czerwoną kartkę z tego spotkania.

Największą karę otrzymał Olympiakos Pireus za mecz z AC Milan. Grecy zapłacą 90 000 euro grzywny. Olympiakos również otrzymał zakaz rozgrywania kolejnego meczu z udziałem publiczności. Kara jest jednak odroczona na okres dwóch lat. Z tego spotkania karę otrzymał również Milan, który zapłaci 5000 euro

Wcześniejsze posty

0 komentarze