Koniec sezonu: Wyspy Owcze 2018

by - 15 grudnia

Znalezione obrazy dla zapytania wyspy owcze flaga

Dziś rozpoczynam coroczne podsumowanie sezonów w ligach, gdzie sezon kończy się zimą. Na pierwszy ogień Wyspy Owcze. 


Wyspy Owcze co roku są moim pierwszym wyborem, bo sezon na wyspach kończy się już w Październiku. W tym roku czas podsumowań przełożyłem na grudzień, stąd dopiero dziś możecie poznać przyszłorocznych kwalifikantów do piłkarskiej Ligi Europejskiej.

Po kilku latach załamania wreszcie na szczyt powrócił najbardziej utytułowany klub na Wyspach Owczych. Mistrzem kraju został zespół HB Torshavn. Ostatni raz drużyna HB w europejskich pucharach grała w sezonie 2016/2017, więc jak na tak utytułowany klub to trzy letnia przerwa jest dość długa.

W sezonie 2019/2020 w eliminacjach do ligi europejskiej staną zespoły z miejsc 2-4 ekstraklasy Wysp Owczych. Co ciekawe będą to te same zespoły, które grały w poprzednich dwóch sezonach.

NSI Runavik

Drugie miejsce w lidze przypadło w udziale NSI Runavik. Piłkarze tego zespołu zanotowali znaczną poprawę, jeśli chodzi o ubiegłoroczny sezon, bo o dwie pozycje. W trwającym obecnie sezonie piłkarze z Runavik grali w eliminacjach do LE od I rundy. W eliminacjach okazali się słabsi od Hibernian w dwumeczu 5-12! W sezonie 2019/2020 Runavik zagra od rundy wstępnej LE.

B36 Torshavn
Trzecie miejsce w lidze przypadło w udziale B36 Torshavn. Do niedawna najlepsza ekipa na Wyspach Owczych powoli wraca do formy. W porównaniu z poprzednim sezonem B36 utrzymało trzecie miejsce w lidze, ale zdołali zdobyć puchar Wysp Owczych! W obecnym sezonie LE B36 pokonało w rundzie wstępnej St Joseph's z Gibraltaru, w I rundzie eliminacji piłkarze z Torshavn okazali się lepsi od OFK Titograd z Czarnogóry, w II rundzie B36 musiało uznać wyższość Besiktasowi. Można uznać start piłkarzy z Torshavn za udany. W sezonie 2019/2020 B36 rozpocznie zmagania od I rundy eliminacji. 

KÍ Klaksvik

KI ten sezon zakończył na trzecim miejscu. Daje to piłkarzom tego zespołu prawo do gry od rundy wstępnej LE. W tym sezonie KI w eliminacjach do LE radziło sobie całkiem przyzwoicie. Na początku w rundzie wstępnej wyeliminowało wyżej notowaną Birkirkarę z Malty, a później stoczyło wyrównujący bój o awans do II rundy z Zalgirisem. 

Tabela końcowa sezonu 2018 na Wyspach Owczych


Kto chciałby zajrzeć, jak wyglądał sezon na Wyspach Owczych w sezonie 2016 i 2017 może zajrzeć w poszczególne linki:

Wcześniejsze posty

0 komentarze