Kary od UEFA - Milan na linii pochyłej

by - 15 grudniaWczoraj UEFA zdecydowała o ukaraniu kilku klubów. W najgorszej sytuacji jest Milan, który dostał najwyższą karę finansową. 

W piątek UEFA zadecydowała o ukaraniu Glasgow Rangers, Spartaku Moskwa i AC Milan. 

Glasgow Rangers zostało ukarane za mecz z Villarreal, który odbył się 29 listopada. Działacze Rangersów zostali ukarani grzywną w wysokości 16 000 euro za rzucanie obiektów przez kibiców i wtargnięcia ich na murawę. 

Spartak Moskwa został ukarany za dwa mecze. Pierwszą grzywną jest 28 000 euro za zachowanie kibiców podczas meczu z Rapidem Wiedeń z 29 listopada. Druga grzywna, która wyniosła 27 000 euro została nałożona na klub za zachowanie kibiców podczas meczu z Glasgow Rangers z 8 listopada. 

Najsurowiej został ukarany AC Milan. Jego kara dotyczy niezachowania finansowego fair play. UEFA na klub z Mediolanu nałożyła karę grzywny w wysokości 12 mln euro! Dodatkowo nadal nad Milanem wisi wizja wykluczenia z europejskich pucharów. UEFA nałożyła limit, jaki Milan musi zachować w nadchodzących latach w budżecie klubu. W oświadczeniu UEFA przekazała także, że Milan nie będzie mógł zgłosić więcej niż 21 zawodników w europejskich rozgrywkach 2019/2020 i 2020/2021.

W lipcu Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie uchylił decyzję władz europejskiego futbolu o wykluczeniu Milanu z Ligi Europejskiej 2018/2019. UEFA podjęła zaskarżoną przez klub decyzję pod koniec czerwca. O obu decyzjach informowałem na blogu. 

Wcześniejsze posty

0 komentarze