Wtorkowe rozstrzygnięcia - Legia spada do LE

by - 31 lipca


Wyjątkowo licho, bo tylko cztery spotkania w europejskich pucharach odbyły się we wtorek. W stawce mecz Legii Warszawa, która odpadła z eliminacji do LM. 

Wtorkowy wieczór przyniósł jedno rozstrzygnięcie w II rundzie eliminacji do LE i trzy w eliminacji do LM. Mimo małej ilości meczów było sporo niespodzianek. 

Jedyny mecz II rundy eliminacji do LE odbył się w Armenii. Miejscowy Pyunik ograł 1-0 kazachski Toboł i awansował do III rundy eliminacji. Dla Ormian jest to historyczny awans do tak wysokiej rundy eliminacyjnej w europejskich pucharach. Gol Konate z 82 minuty przejdzie do historii tamtejszego futbolu. W Erewaniu szał! 


Pyunik w III rundzie zagra ze zwycięzcą pary Radnicki/M. Tel Aviv.

W III rundzie oprócz Pyuniku znaleźli się dziś spadkowicze z eliminacji do LM. Na początku bez niespodzianki z LM pożegnał się zespół Hapoelu Beer Sheva. W drugim meczu, już niespodziewanie słabszy w dwumeczu od Shkendiji okazał się Szeriff Tyraspol. Mistrz Mołdawii nie zdołał strzelić bramki u siebie i ostatecznie odpadł z mistrzem Macedonii. Ostatnim spadkowiczem z eliminacji okazała się Legia Warszawa...
Hapoel Be'er Sheva zagra z wygranym APOEL/Flora Tallinn, Sheriff Tyraspol zagra z wygranym Santa Coloma/Valur Reykjav, natomiast Legia Warszawa podejmie wygranego z pary Dudelange/Drita.

Wynik II rundy el. do LE

18:00 Pyunik (Arm) 1-0 Tobol (Kaz)

awans: Pyunik

Wynik II rundy el. do LM

19:00 H. Beer Sheva (Isr) 2-2 Din. Zagreb (Cro) 
19:00 S. Tiraspol (Mda) 0-0 Shkendija (Mac) 
20:30 Trnava (Svk) 0-1 Legia Warszawa (Pol) 

w III rundzie el do LE zagrają: Hapoel Ber Sheva, Szeriff Tyraspol i Legia Warszawa. 

Wcześniejsze posty

0 komentarze