Zestawienie zawodników na MŚ, których zobaczymy w LE

15 czerwca

Znalezione obrazy dla zapytania mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018

Trwają Mistrzostwa Świata w Rosji warto więc przyjrzeć się piłkarzom, których będziemy mogli zobaczyć w eliminacjach lub fazie grupowej LE 2018/2019.

Dziś pokusiłem się o przeanalizowanie kadr reprezentacji, które grają w Mistrzostwach Świata w Rosji. Czy są w nich zawodnicy, których zobaczymy w przyszłym sezonie LE? Sprawdźmy.

Zestawienie podzieliłem na kontynenty, później na kraje, ilość zawodników,nazwisko piłkarz, klub i w której fazie Ligi Europejskiej wystąpią. Zaczynamy od najliczniejszej Europy.

Polska (1 zawodnik)
Łukasz Teodorczyk (Anderlecht Bruksela) faza grupowa

Niemcy (4 zawodników)
Antonio Ruediger (Chelsea Londyn) faza grupowa
Mesut Oezil (Arsenal Londyn) faza grupowa
Julian Brandt (Bayer Leverkusen) faza grupowa
Timo Werner (RB Lipsk) II runda eliminacji

Anglia (4 zawodników)
Nick Pope (Burnley) II runda eliminacji
Gary Cahill (Chelsea) faza grupowa
Ruben Loftus-Cheek (Chelsea) faza grupowa
Danny Welbeck (Arsenal) faza grupowa

Belgia (4 zawodników)
Thibaut Courtois (Chelsea Londyn) faza grupowa
Eden Hazard (Chelsea Londyn) faza grupowa
Leander Dendoncker (Anderlecht) faza grupowa
Michy Batshuayi (Chelsea Londyn) faza grupowa

Dania (10 zawodników)
Frederik Ronow (Broendby Kopenhaga) III runda eliminacji
Andreas Christensen (Chelsea Londyn) faza grupowa
Simon Kjaer (Sevilla) II runda eliminacji
Lukas Lerager (Girondins Bordeaux) II runda eliminacji
William Kvist (FC Kopenhaga) III runda eliminacji
Andreas Cornelius (Atalanta Bergamo) II runda eliminacji
Martin Braithwaite (Girondins Bordeaux) II runda eliminacji
Nicolai Jorgensen (Feyenoord Rotterdam) III runda eliminacji
Viktor Fischer (FC Kopenhaga) III runda eliminacji
Yussuf Poulsen (RB Lipsk) II runda eliminacji

Francja (6 zawodników)
Steve Mandanda (Olympique Marsylia) faza grupowa
Adil Rami (Olympique Marsylia) faza grupowa
Ngolo Kante (Chelsea FC) faza grupowa
Steven N'Zonzi (Sevilla FC) faza grupowa
Olivier Giroud (Chelsea FC) faza grupowa
Florian Thauvin (Olympique Marsylia) faza grupowa

Hiszpania (2 zawodników)
Cesar Azpilicueta (Chelsea Londyn) faza grupowa
Nacho Monreal (Arsenal Londyn) faza grupowa

Islandia (4 zawodników)
Runar Alex Runarsson, (FC Nordsjaelland) I runda eliminacji
Kari Arnason (FC Aberdeen) II runda eliminacji
Holmar Orn Eyjolfsson (Lewski Sofia) I runda eliminacji
Johann Berg Gudmundsson (FC Burnley) II runda eliminacji

Portugalia (8 zawodników)
Rui Patricio (Sporting Lizbona) faza grupowa
Bruno Alves (Glasgow Rangers) I runda eliminacji
Pepe (Besiktas Stambuł) II runda eliminacji
Bruno Fernandes (Sporting Lizbona) faza grupowa
William Carvalho (Sporting Lizbona) faza grupowa
Andre Silva (AC Milan) faza grupowa
Gelson Martins (Sporting Lizbona) faza grupowa
Ricardo Quaresma (Besiktas Stambuł) II runda eliminacji

Rosja (8 zawodników)
Andriej Łuniow (Zenit Sankt Petersburg) III runda eliminacji
Igor Smolnikow (Zenit Sankt Petersburg) III runda eliminacji
Denis Czeryszew (Villarreal, Hiszpania) faza grupowa
Jurij Gazinski (FK Krasnodar) faza grupowa
Daler Kuzjajew (Zenit Sankt Petersburg) III runda eliminacji
Aleksandr Jerochin (Zenit Sankt Petersburg) III runda eliminacji
Jurij Żyrkow (Zenit Sankt Petersburg) III runda eliminacji
Fiodor Smołow (FK Krasnodar) faza grupowa

Serbia (7 zawodników)
Vladimir Stojković (Partizan Belgrad) I runda eliminacji
Predrag Rajković (Maccabi Tel Awiw) I runda eliminacji
Branislav Ivanović (Zenit Sankt Petersburg) III runda eliminacji
Antonio Rukavina (Villarreal, Hiszpania) faza grupowa
Uros Spajić (FK Krasnodar) faza grupowa
Sergej Milinković-Savić (Lazio Rzym) faza grupowa
Luka Jović (Eintracht Frankfurt) faza grupowa

Szwajcaria (5 zawodników)
Yvon Mvogo (RB Lipsk) II runda eliminacji
Ricardo Rodriguez (AC Milan) faza grupowa
Granit Xhaka (Arsenal Londyn) faza grupowa
Gelson Fernandes (Eintracht Frankfurt) faza grupowa
Remo Freuler (Atalanta Bergamo) II runda eliminacji

Szwecja (4 zawodników)
Robin Olsen (FC Kopenhaga) I runda eliminacji
Andreas Granqvist (FK Krasnodar) faza grupowa
Victor Claesson (FK Krasnodar) faza grupowa
Emil Forsberg (FK Lipsk) II runda eliminacji 

Chorwacja (6 zawodników)
Lovre Kalinić (KAA Gent) III runda eliminacji
Domagoj Vida (Besiktas Stambuł) II runda eliminacji
Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) faza grupowa
Filip Bradarić (HNK Rijeka) III runda eliminacji
Nikola Kalinić (AC Milan) faza grupowa
Ante Rebić (Eintracht Frankfurt) faza grupowa

Kostaryka (1 zawodnik)
Bryan Ruiz (Sporting Lizbona) faza grupowa

Panama (1 zawodnik)
Luis Rodriguez (KAA Gent) III runda eliminacji 

Meksyk (4 zawodników)
Carlos Salcedo (Eintracht Frankfurt) faza grupowa
Miguel Layun (Sevilla) faza grupowa
Andres Guardado (Betis Sewilla) faza grupowa
Marco Fabian (Eintracht Frankfurt) faza grupowa

Arabia Saudyjska (1 zawodnik)
Salem Al-Dawsari (Villarreal) faza grupowa

Korea Południowa
brak

Japonia (2 zawodników)
Hiroki Sakai (Olympique Marsylia) faza grupowa
Makoto Hasebe (Eintracht Frankfurt) faza grupowa

Iran (3 zawodników)
Ehsan Haji Safi (Olympiakos Pireus) III runda eliminacji
Karim Ansarifard (Olympiakos Pireus) III runda eliminacji
Alireza Jahanbakhsh (AZ Alkmaar) II runda eliminacji

Australia (4 zawodników)
Danny Vukovic (KRC Genk) II runda eliminacji
Brad Jones (Feyenoord Rotterdam) III runda eliminacji
Tomi Juric (FC Luzern) III runda eliminacji
Jamie Maclaren (Hibernian) I runda eliminacji

Egipt (4 zawodników)
Abdallah Said (KuPS) I runda eliminacji
Mohamed Elneny (Arsenal) faza grupowa
Amr Warda (Atromitos) II runda eliminacji
Kouka (SC Braga) III runda eliminacji

Senegal (5 zawodników)
Abdoulaye Diallo (Stade Rennes) faza grupowa
Kara Mbodii (Anderlecht) faza grupowa
Youssouf Sabaly (Bordeaux) II runda eliminacji
Ismaila Sarr (Stade Rennes) faza grupowa
Diafra Sakho (Stade Rennes) faza grupowa

Tunezja (2 zawodników)
Dylan Bronn (Gent) III runda eliminacji
Wahbi Khazri (Stade Rennes) faza grupowa

Nigeria (2 zawodników)
Alex Iwobi (Arsenal Londyn) faza grupowa
Victor Moses (Chelsea Londyn) faza grupowa

Maroko (3 zawodników)
Manuel Da Costa (Istanbul Basaksehir) III runda eliminacji
Karim El Ahmadi (Feyenoord Rotterdam) III runda eliminacji
Sofyan Amrabat (Feyenoord Rotterdam) III runda eliminacji 

Urugwaj (2 zawodników)
Sebastian Coates (Sporting Lizbona) faza grupowa
Martin Caceres (Lazio Rzym) faza grupowa

Brazylia (1 zawodnik)
Willian (Chelsea Londyn) faza grupowa

Argentyna (5 zawodników)
Wilfredo Caballero (Chelsea Londyn) faza grupowa
Gabriel Mercado (Sevilla) faza grupowa
Marcos Acuna (Sporting Lizbona) faza grupowa
Lucas Biglia (AC Milan) faza grupowa
Ever Banega (Sevilla) faza grupowa

Peru (1 zawodnik)
Renato Tapia (Feyenoord Rotterdam) III runda eliminacji

Kolumbia (4 zawodników)
David Ospina (Arsenal) faza grupowa
Cristian Zapata (AC Milan) faza grupowa
Carlos Bacca (Villareal) faza grupowa
Luis Fernando Muriel (Sevilla) faza grupowa
Nowszy post Starszy post Strona główna