AC Milan wykluczony z europejskich pucharów!

by - 29 czerwca


Znalezione obrazy dla zapytania ac milan free photo

Decyzją UEFA zespół AC Milan ostał wykluczony z europejskich pucharów na dwa sezony. Wszystko przez niestosowanie się do finansowego fair play. 

W środę po południu fani AC Milan poznali werdykt UEFA w sprawie finansowego fair play. UEFA wykluczyła włochów z europejskich pucharów na dwa lata.

Milan po przejęciu przez Chińskich inwestorów w kwietniu 2017 roku miał powrócić na europejskie salony, a także włączyć się w walkę o mistrzostwo Serie A. Tymczasem zespół z Mediolanu po wydaniu 200 mln euro i totalnej przebudowie składu, nie zdziałał we Włoszech nic, a dodatkowo trafił czarną listę UEFA. W tym tygodniu UEFA oceniła niegospodarność i nierentowność klubu i podjęła decyzję o wykluczeniu Milanu z europejskich pucharów. UEFA zdecydowała, że stabilność finansowa klubu jest nie do utrzymania. 

Milan zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Europejskiej nadchodzącego sezonu, ale po decyzji UEFA jego miejsce zajmie Atalanta Bergamo. 

Tym samym Fiorentina weźmie udział w rundach eliminacyjnych LE zastępując Atalantę. Piłkarze z Florencji rozpoczną zmagania od II rundy eliminacji. 

Rossoneri już zapowiedzieli, że odwołają się od decyzji do CAS / TAS (sądu / trybunału arbitrażowego ds. Sportu), ale mówi się, że UEFA bardzo uważała na sformułowanie swojego werdyktu, aby trudniejsze było odwołanie.

Można uznać to za najcięższą karę, jaką kiedykolwiek przyznano na mocy przepisów FFP, i powszechnie sugeruje się, że UEFA wykorzystuje Mediolan, aby ustanowić precedens, ostrzegając inne kluby, takie jak Paris Saint-Germain, że będzie od teraz bezwzględnie egzekwować prawo Finansowego Fair Play. 

Wcześniejsze posty

0 komentarze