Najbardziej utytułowany trener Ligi Europejskiej przejmuje Arsenal

by - 23 maja

Znalezione obrazy dla zapytania unai emery arsenal

Unai Emery został dziś zaprezentowany, jako nowy menadżer Arsenalu Londyn. 46 latek związał się z klubem 2 letnią umową. Najbardziej utytułowany trener Ligi Europejskiej ma za zadanie odrodzić Arsenal Londyn.

W Londynie po odejściu Arsena Wengera nastąpi hiszpańska zmiana. Unai Emery ma wnieść Arsenal na drogę sukcesów. Ruch działaczy Arsenalu z mojego punktu widzenia wygląda na bardzo przemyślany. Najlepszy trener LE w jej historii ma właśnie zacząć od sukcesu w tych rozgrywkach.

Emery kojarzony najbardziej z Sevillą, wygrał z tą drużyną 3 krotnie rozgrywki Ligi Europejskiej. W poprzednich dwóch sezonach był szkoleniowcem PSG i z tą drużyną zdobył 5 z 6 trofeów we Francji. Dla włodarzy z Francji zabrakło jednak sukcesów w Europie. Od dziś Emery ma za zadanie zdobycie trofeum z Arsenalem. Poprzeczka jest postawiona wysoko, bo liga angielska nie jest już tak łatwa do zdobycia, jak liga francuska. Emery ma za zadanie również zdobycie europejskiego trofeum. Początek przygody zacznie z Arsenalem w Lidze Europejskiej.

Jak podał portal kanonierzy.com Emery na konferencji prasowej powiedział:
- Jestem podekscytowany dołączeniem do jednego z najwspanialszych klubów. Arsenal jest znany i kochany na całym świecie ze względu na swój styl gry, rozwijanie młodych piłkarzy, fantastyczny stadion i sposób funkcjonowania. Jestem podniecony, iż mogę wziąć na siebie odpowiedzialność zaczęcia nowego, bardzo ważnego rozdziału w historii Arsenalu. Poznałem Stana i Josha Kroenke, i stało się dla mnie oczywistym, że mają oni wysokie aspiracje, aby poprowadzić klub do sukcesu. Jestem podekscytowany, tym co możemy wspólnie zdziałać i pragnę zapewnić, każdemu kto kocha Arsenal, wiele wspaniałych momentów i wspomnień.

Moim zdaniem zatrudnienie Unaia Emeryego przez Arsenal to jedna z lepszych decyzji tego klubu na przełomie ostatnich lat. Emery da świeżość i polot, a nie zapomni też o nowych trofeach dla Arsenalu. Czemu nie zacząć od utartej już przez niego Ligi Europejskiej? 

Wcześniejsze posty

0 komentarze