Wtorkowe rozstrzygnięcia w LM - 4 zespoły w LE

by - 05 grudnia

Znalezione obrazy dla zapytania champions league

Dziś poznaliśmy rozstrzygnięcia w grupach A-D piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wyjątkowo do końca fazy grupowej nie znaliśmy zespołów, które z trzeciego miejsca zagrają w LE. Dziś poznaliśmy cztery pierwsze zespoły z LM, które na wiosnę zobaczymy w LE. 

Ostatnia kolejka fazy grupowej LM przyniosła najważniejsze rozstrzygnięcia w grupach A-D. Po pięciu kolejkach nie znaliśmy żadnej drużyny, która zagwarantowała sobie miejsce w LE na wiosnę.

W grupie A było najwięcej emocji. Po pięciu kolejkach szansę na awans  grupy miały trzy zespołu i trzy zespoły mogły znaleźć się na trzeciej pozycji gwarantującej udział w LE na wiosnę. Ostatecznie w Lidze Europejskiej będziemy mieli przyjemność oglądać CSKA Moskwę. Piłkarze tego zespołu dzielnie walczyli i nawet do przerwy prowadzili na wyjeździe z Manchesterem United, ale ostatecznie przegrali 1-2.

W grupie B awans do fazy pucharowej wywalczyły PSG i Bayern. Dziś w bezpośrednim spotkaniu Celtic - Anderlecht poznaliśmy zespół, który zagra na wiosnę w LE. W potyczce szkocko-belgijskiej lepsi okazali się piłkarze Anderlechtu, ale niestety zabrakło im w małej tabelce i ostatecznie mimo podobnej liczby punktów, na wiosnę w LE zobaczymy Celtic Glasgow. 

W grupie C również nie zabrakło emocji. Rozkład meczów i wyników sprawił, że do końca w walce o awans z grupy liczyły się jeszcze dwa zespoły - Roma i Atletico, ale to nie bezpośrednie starcie miało decydować o kwestii awansu. Po remisie Atletico z Chelseą było jasne, że piłkarze z Madrytu wiosnę spędzą w rozgrywkach LE. Zatem Atletico Madryt kolejnym zespołem w LE.

W grupie D sytuacją pod bramką postawiła Juventus, który w ostatniej kolejce musiał walczyć o awans z grupy. Niespodziewanie, finalista ubiegłorocznej edycji LM walczył o awans ze Sportingiem Lizbona. W tej potyczce rozstrzygnięcie nie było kwestią bezpośredniego pojedynku. Juventus pokonał Olympiakos, a Sporting uległ Barcelonie i ostatecznie to drużyna Sportingu Lizbona zagra na wiosnę w Lidze Europejskiej.

Wcześniejsze posty

0 komentarze