Koniec sezonu: Gruzja 2017

by - 02 grudnia

Znalezione obrazy dla zapytania gruzja flaga

Dziś po finale krajowego pucharu poznaliśmy ostatnią drużynę z Gruzji, która zagra w eliminacjach do LE w przyszłym sezonie. Sezon ligowy zakończył się już tydzień temu.

Tydzień temu byliśmy świadkami ostatniej kolejki ligi gruzińskiej, w której poznaliśmy mistrza Gruzji 2017.

Liga gruzińska od sezonu 2016 gra w zmienionym cyklu wiosna-jesień. W tym roku po raz pierwszy został rozegrany pełny sezon. W zmienionym formacie w najwyższej lidze znalazło się tylko 10 drużyn, które rozegrały po 3 bezpośrednie spotkania.

Właśnie bezpośrednie spotkanie pomiędzy pierwszym w tabeli Dinamo Tbilisi, a drugim Torpedo Kutaisi miało w ostatniej kolejce wyłonić mistrza Gruzji. Przed meczem faworytem byli gospodarze z Tbilisi, którzy w tabeli prowadzili 2 punktami i do mistrzostwa brakowało im punktu. Mecz do przerwy nie zachwycał (0-0), dopiero w 74 minucie padła bramka, którą niespodziewanie zdobyli piłkarze Torpedo! Wydawało się, że zwycięstwo doprowadzi Torpedo po 15 latach do mistrzostwa Gruzji, tym czasem w doliczonym czasie minuty stało się to...


Smak zwycięstwa był jeszcze słodszy po tym co stało się w ostatniej minucie spotkania. Można mówić, że karny z kapelusza, ale nie było by też tej historii bez tego karnego. Wielka radość Torpedo i smutek piłkarzy Dinamo. Torpedo Kutaisi po 17 latach znów na tronie w Gruzji.

Dinamo TbilisiFC Dinamo Tbilisi

Drugie miejsce przypadło więc Dinamo Tbilisi. Po roku przerwy najbardziej utytułowany klub w Gruzji wraca do Europy. Na pewno zespół ze stolicy Gruzji będzie piął się w przyszłorocznych eliminacjach do LE od I rundy.

FC SamtrediaFC Samtredia

Trzecie miejsce przypadło w udziale FC Samtredii. Ubiegłoroczny mistrz kraju, który został nim z przypadku tym razem musiał uznać wyższość lepszym od siebie. Mimo wszystko dla tego zespołu jest to sukces, bo dopiero po raz czwarty w historii, a trzeci z rzędu zagra w europejskich pucharach.

Dziś poznaliśmy ostatni zespół, który w sezonie 2018/2019 będzie reprezentował gruzińską ekstraklasę. W dzisiejszym finale krajowego pucharu zmierzyły się zespoły Chikhury i Torpedo Kutaisi. Wszystko rozstrzygnęła seria rzutów karnych.


Chikhura SachkhereFC Chikhura Sachkhere

Krajowy puchar w tym sezonie powędrował do zespołu Chikhura Sachkhere. Dla tej drużyny jest to największy sukces w historii. Tym samym piłkarze będą mogli znów zagrać w europejskich pucharach.


Wcześniejsze posty

0 komentarze