Dobrowolne porozumienie Milan-UEFA odrzucone

by - 16 grudnia

UEFA statement on Cross Trading contract

UEFA odrzuciła wniosek Milanu o polubowne rozwiązanie sytuacji, jaka powstała przy możliwym złamaniu zasad finansowego fair play.

Izba śledcza niezależnego organu kontroli finansowej UEFA dokonała przeglądu wniosku o zawarcie polubownego porozumienia zawartego przez AC Milan w ramach regulaminu Financial Fair Play (FFP). 

Po dokładnym zbadaniu całej dostarczonej dokumentacji i wyjaśnień, Izba postanowiła nie zawierać dobrowolnego porozumienia z AC Milan. 

W szczególności Izba uznała, że ​​na dzień dzisiejszy nadal istnieją wątpliwości dotyczące refinansowania pożyczek, które mają być spłacone do październiku 2018 r., a także gwarancji finansowych udzielonych przez głównego akcjonariusza. 

AC Milan nadal będzie podlegać bieżącemu procesowi monitorowania, a sytuacja zostanie ponownie oceniona w pierwszych miesiącach 2018 r.

Jeśli UEFA stwierdzi, że Milan złamał przepisy FFP, może nałożyć na włoski klub limity wydatków na transfery lub na wynagrodzenia piłkarzy. W grę wchodzi również kara finansowa, uszczuplenie kadry w europejskich rozgrywkach lub nawet wykluczenie z europejskich pucharów. 

Wcześniejsze posty

0 komentarze