Koniec sezonu: Szwecja 2017

by - 17 listopada


Na początku listopada zakończone zostały rozgrywki ligowe w Szwecji. Dziś przedstawiam Wam rozstrzygnięcia w tym kraju. W Szwecji małe przetasowanie.

Szwecja to ostatni kraj, w którym ostatnio zakończone zostały rozgrywki ligowe. Poznaliśmy mistrza i dwie drużyny, które zagrają w eliminacjach do LE w przyszłym sezonie. Szwecja jest jedną z federacji, gdzie sezon ligowy trwa wiosna-jesień, ale puchar kraju jesień-wiosna. To dlatego ostateczne rozstrzygnięcia, kto, w której rundzie eliminacji do LE, poznamy dopiero w przyszłym roku.

Sezon 2017 należał do piłkarzy Malmo FF. Drużyna z Malmo obroniła trofeum z przed roku. W Europie piłkarze z Malmo zagrali tylko w II rundzie eliminacji ulegając Vardarowi. Można powiedzieć, że była to krótka i bolesna przygoda z Europą.

Jeśli chodzi o zespoły, które zagrają w przyszłym sezonie w eliminacjach do LE to sprawa jest trochę skomplikowana. Na pewno znamy dwa szwedzkie kluby, które wystąpią w eliminacjach, ale jeszcze nie wiemy dokładnie w której rundzie eliminacji.

AIK Solna

Drugie miejsce w lidze zajął zespół AIK. Zespół z Sztokholmu po raz czwarty z rzędu stanie do walki o fazę grupową LE. Od jakiej rundy rozpocznie zmagania w sezonie 2018/2019 będzie zależało od wyników pucharu Szwecji. AIK w tym sezonie eliminacji do LE radził sobie naprawdę nieźle i odpadł dopiero w III rundzie po dogrywce z zespołem Sporting Braga.

Djugarden IFDjurgårdens IF

Trzecie miejsce w lidze zdobył zespół Djugarden IF. Wynik tej drużyny można uznać za niezłą niespodziankę. Do tej pory Djugarden można było nazwać szwedzką Koroną Kielce - średniak, który jest w czołowej ósemce co sezon. Tym samym zespół ze Sztokholmu wróci po prawie 10 latach do europejskich pucharów. 

Dla przypomnienia Szwecja ma zagwarantowane trzy miejsca w eliminacjach do LE. W II rundzie eliminacji zobaczymy zwycięzce krajowego pucharu lub jeśli będzie nim mistrz kraju to drugi zespół w lidze. W I rundzie eliminacji zagrają zespoły z drugiego i trzeciego miejsca w lidze, chyba że klub z pierwszej trójki zdobędzie puchar to w tym wypadku w I rundzie zobaczymy czwarty zespół ligi. W sezonie 2017 czwartym zespołem w lidze był - BK Hacken.


Wcześniejsze posty

0 komentarze