Koniec sezonu: Łotwa 2017

by - 12 listopada

Znalezione obrazy dla zapytania łotwa flaga

W minioną sobotę rozstrzygnięcia ligowe poznaliśmy na Łotwie. Mistrz kraju i zespoły, które zagrają w eliminacjach do LE 2018/2019 przed Wami.

Rok temu, gdy pisałem o rozstrzygnięciach na Łotwie mistrza kraju nazwałem sensacyjnym zwycięzcą. W tym roku ten ubiegłoroczny mistrz zdominował rozgrywki na Łotwie i ponownie sięgnął po mistrzostwo kraju. Spartaks Jurmala tryumfował dopiero po raz drugi w historii. W tym sezonie Spartaks podjął wyrównaną walkę z Astaną w eliminacjach do LM. Przegrywając dwumecz tylko jedną bramką. W przyszłorocznych eliminacjach będę baczenie przyglądał się temu zespołowi zwłaszcza, że jest szansa w LE.

FK LiepajaFK Liepāja

Na drugiej pozycji w lidze sezon zakończył zespół FK Liepaja. Piłkarze tego klubu zdobyli również puchar kraju. Dzięki temu zaczną eliminację podobnie, jak wszystkie zespoły z Łotwy od I rundy eliminacji. Liepaja w tegorocznych eliminacjach zagrała najlepiej z łotewskich drużyn i zakończyła swój udział w europejskich pucharach na II rundzie.

FC RigaRiga FC

Trzecią lokatę w lidze zajął zespół FC Riga. Klub utworzony z połączenia Caramba Riga i Dinamo Riga w najwyższej klasie rozgrywkowej gra dopiero drugi sezon, a już zdążył wywalczyć awans do europejskich pucharów. Zatem w sezonie 2018/2019 będziemy mieli łotewskiego debiutanta. 

FK Ventspils

Czwartym zespołem ligi łotewskiej okazał FK Ventspils. Klub, który gdzieś zgubił dawny blask i dawną formę. Jeden z najbardziej utytułowanych klubów na Łotwie od sezonu 2000/2001 rok do roku występuje w europejskich pucharach. W sezonie 2009/2010 był nawet przedstawicielami Łotwy w fazie grupowej Ligi Europejskiej. 


Wcześniejsze posty

0 komentarze