Koniec sezonu: Mołdawia 2017

by - 29 listopada

Znalezione obrazy dla zapytania mołdawia flaga

W miniony weekend wyjątkowo po raz pierwszy po reformie zakończył się sezon wiosna-jesień w Mołdawii. Malutki kraj, który w tym sezonie ma więcej przedstawicieli w europejskich pucharach niż nasza ekstraklasa zakończył sezon 2017. 

Po raz pierwszy mam okazję przyglądać się ekstraklasie Mołdawii. Najlepszą drużyną kraju już od wielu lat jest Sheriff Tyraspol, który dominuje w lidze mołdawskiej. Po reformie Sheriff zdobył w tym roku drugie mistrzostwo kraju! Zespół z Tyraspolu ma już na swoim koncie 16 takich trofeów. W tym sezonie Sheriff świetnie radzi sobie w europejskich pucharach. Po wyeliminowaniu Legii w play-offach ma szansę na wyjście z grupy LE.

FC Milsami OrheiFC Milsami Orhei

Drugą drużyną mołdawskiej ekstraklasy został zespół Milsami Orhei. Piłkarze tego klubu poprawili swoją pozycję w lidze w porównaniu z ubiegłym sezonem. W eliminacjach do LE rozpoczną zmagania od I rundy. W tym roku eliminacje dla piłkarzy Milsami nie były udane, bo zakończyły się na I rundzie po przegranej w dwumeczu z Folą Esch z Luksemburga. 

CS PetrocubCS Petrocub

Niespodziewanie trzecie miejsce w lidze zajął CS Petrocub. Dla zespołu z Saraty-Galbeny jest to największy sukces w historii. Jeśli klub przejdzie komisję licencyjną to w przyszłym roku zadebiutuje w europejskich pucharach od I rundy eliminacji do LE. 

Trzeci mołdawski klub w europejskich pucharach wyłoni przyszłoroczny puchar kraju. W przypadku zdobycia go przez zespół z pierwszej trójki w Europie zobaczymy czwarty zespół ligi - Dacię Chisinau.


Wcześniejsze posty

0 komentarze