Koniec sezonu: Litwa 2017

by - 19 listopada

Znalezione obrazy dla zapytania litwa flaga

Dzisiejszym popołudniem poznaliśmy rozstrzygnięcia na krajowym podwórku na Litwie. O najważniejszym wyniku decydował mecz Sudova - Zalgiris. Zapraszam. 

Kto na bieżąco śledzi bloga wie, że od kilku dni zamieszczałem podsumowania sezonów w poszczególnych ligach w Europie. Poznaliśmy wyniki m.in w Irlandii, Szwecji czy na Łotwie. Przez ten czas zamieściłem wszystkie ligi, które w 2017 roku zakończyły sezon ligowy. Od dziś zamieszczać będę zakończenia w miarę na bieżąco. Dlatego dziś zapraszam na zakończony właśnie sezon na Litwie.

Litwa to kraj, w którym do tej pory niepodzielnie panował Żalgiris Wilno. Ubiegłoroczny zdobywca podwójnej korony, wałczył w tym roku do ostatniej kolejki o ponowny prymat na Litwie. Dziś w decydującym o mistrzostwie meczu zmierzył się z Sudovą Mariampol. 

Sudova Mariampol datę 19 listopada mogła dziś zapisać na kartach historii, wystarczyło zremisować z obrońcą trofeum. Tymczasem Sudova zrobiła coś co szczerze mówiąc nie spodziewał się nikt na Litwie. Zespół z Mariampola rozgromił Zalgiris 3-0 i po raz pierwszy w historii sięgnął po najważniejsze trofeum na Litwie. Już w europejskich pucharach można było dopatrzyć sięznakomitej formy Sudovy. Piłkarze tego klubu odpadli w eliminacjach do LE dopiero w fazie play-off.

Zalgiris WilnoFK Žalgiris Vilnius

Druga pozycja w przypadku porażki w dzisiejszym spotkaniu przypadło obrońcy trofeum z przed roku, czyli zespołowi Zalgirisu Wilno, który ten sezon może uznać za stracony, bo ani nie udało się obronić mistrzostwa, ani obronić zdobycia pucharu Litwy. Tym samym Zalgiris zagra w eliminacjach do LE od I rundy. 

FK TrokiFK Trakai

Trzecia pozycja przypadła w udziale zespołowi FK Troki. Troki w porównaniu z poprzednim sezonem spadły w tabeli litewskiej ekstraklasy, ale znów zobaczymy ich w europejskich pucharach. W tym sezonie Troki radziły sobie również nad wyraz dobrze odpadając dopiero w III rundzie. Troki po zmianie przepisów rozpoczną zmagania w eliminacjach do LE od fazy preeliminacyjnej. 

FC StumbrasFC Stumbras

Trzecią drużyną z Litwy, którą zobaczymy w Europie będzie niespodziewany zdobywca krajowego pucharu. Zespół FC Stumbras. Piłkarze z Kowna niespodziewanie ograli w finale Zalgiris i zagrają od I rundy eliminacji do LE. Ciekawostką jest fakt, że na początku listopada Stumbras bronił się przed spadkiem w play-offach.


Wcześniejsze posty

0 komentarze