Koniec sezonu: Kazachstan 2017

by - 16 listopada

Znalezione obrazy dla zapytania kazachstan flaga

Na początku listopada rozgrywki ligowe zakończyły się w Kazachstanie. Poznaliśmy wszystkie zespoły, które zagrają w przyszłorocznej edycji europejskich pucharów. 

W kolejnym podsumowaniu sezonu przedstawiam Wam dziś drużyny z Kazachstanu, które za rok będziemy oglądać w eliminacjach do LE. 

Po raz czwarty z rzędu mistrzem Kazachstanu została drużyn Astany. Piłkarze ze stolicy znów sięgnęli po najważniejsze trofeum na Kazachstanie. Warto wspomnieć, że Astana świetnie radzi sobie w tej edycji LE z 7 punktami jest druga w grupie A. 

FC Kairat Ałamaty

Zespół Kairatu zajął w lidze drugie miejsce. Znów nie udało się dogonić Astany. Na pocieszenie Kairat tryumfował w krajowym pucharze. W obecnym sezonie Kairat odpadł w II rundzie eliminacji z albańskim Skenderbeu.

FC OrdabasyFC Ordabasy Shymkent

Trzecią pozycję w lidze kazachskiej zajął zespół FC Ordabasy. Piłkarze tego zespołu po raz 4 z rzędu zagrają w eliminacjach do LE. Do tej pory co roku odpadali po pierwszej rundzie. W tym roku lepszy okazał się Siroki Brijeg.

FC Irtysh Pavlodar

Klub z Pavlodaru zakończył sezon na czwartej pozycji, ale dzięki zwycięstwu w krajowym pucharze drugiej drużyny ligi, zagra w eliminacjach do LE. W tym sezonie eliminacji do LE Irtysh odpadł w II rundzie z Red Star Belgrad. 


Wcześniejsze posty

0 komentarze