Koniec sezonu: Irlandia 2017

by - 11 listopadaDokładnie dwa tygodnie temu poznaliśmy kolejny kraj, który zakończył rozgrywki ligowe w sezonie 2017. Czas na podsumowanie irlandzkiej ekstraklasy. Kto zagra w LE w przyszłym sezonie? Zapraszam.

Po trzech sezonach niepowodzenia Cork City wreszcie ubiegł Dundalk w walce o tryumf w irlandzkiej ekstraklasie. Cork City okazał się najlepszym zespołem Irlandii w sezonie 2017. Tym samym piłkarze tego zespołu rozpoczną zmagania w eliminacjach do LM.

Dundalk FC Dundalk FC

Drugą pozycję w lidze irlandzkiej zajął zespół, który w ostatnich sezonach zdominował rozgrywki w Irlandii oraz ten, który przetarł szlaki w Europie historycznie awansując do fazy grupowej LE. Mowa oczywiście o FC Dundalk. Mimo świetnych wyników w Europie Dundalk nie potrafił utrzymać pozycji lidera na krajowym podwórku. Dlatego w sezonie 2018/2019 piłkarze tego klubu zagrają od I rundy eliminacji do LE.

Shamrock Rovers

Powoli do swojej dawnej świetności powraca zespół Shamrock Rovers, który sezon zakończył na trzeciej pozycji. W porównaniu z ubiegłym sezonem piłkarze tego zespołu awansowali o jedną pozycję. W tegorocznej edycji eliminacji do LE Shamrock niespodziewanie w I rundzie wyeliminował Islandzki Stjarnan. W dwumeczu Irlandczycy wygrali 2-0. W II rundzie los nie był łaskawy i piłkarze Rovers odpadli z mocną Mladą Bolesław.

Derry City


Ostatnim zespołem, który zobaczymy w eliminacjach do LE jest Derry City. Podobnie, jak rok temu Derry City walczyło o trzecie miejsce w lidze z Shamrock. Tym razem Derry musiało zadowolić się czwartą pozycją w irlandzkiej ekstraklasie. W trwającym sezonie LE Derry w eliminacjach odpadło już w I rundzie trafiając na silny Midtjylland, które rozgromiło ich 10-2 w dwumeczu.


Wcześniejsze posty

0 komentarze