Koniec sezonu: Finlandia 2017

by - 11 listopada

Znalezione obrazy dla zapytania finlandia

Sezon ligowy pod koniec października zakończył się w Finlandii. Jest o czym pisać, bo w porównaniu z poprzednim sezonem wiele się zmieniło. Żadna z trzech drużyn, które reprezentowały Finlandię w obecnym sezonie nie zagra w eliminacjach do LE w sezonie 2018/2019!

Finlandia to kolejny kraj, w którym zakończyły się rozgrywki ligowe. Trzeci opisywany przeze mnie koniec sezonu wydaje się być najciekawszy z dotychczasowych. Trzy drużyny, które w obecnym sezonie reprezentowały Finlandię w europejskich pucharach nie zagrają w najbliższej edycji LE.

Na mistrzowski tron wreszcie powrócił HJK Helsinki. Najbardziej utytułowany klub w Finlandii zdominował ten sezon ligowy i w wielkim stylu sięgnął po mistrzowski tytuł. Mimo nie najlepszej postawy w tegorocznych eliminacjach do LE (odpadnięcie w II rundzie z Shkendiją) HJK w przyszłym sezonie może powalczyć w europejskich pucharach i zajść o wiele dalej.

Kuopion Palloseura KuPS Kuopio

Niespodziewanie drugą pozycję w lidze zajął zespół KuPS Kuopio. W Finlandii zespół ten uważany był raczej za średniaka niż drużynę, która ma bić się o europejskie puchary. Tymczasem KuPS zdobył wicemistrzostwo Finlandii i zagra od I rundy eliminacji przyszłorocznej edycji LE. 

Ilves Tampere Ilves Tampere

Może mniejsze zaskoczenie niż KuPS, ale również niespodziewanie trzecie miejsce w lidze zajął zespół Ilves Tampere, który do ostatniej kolejki bił się o wicemistrza. Zespół Ilves dopiero trzeci sezon jest w najwyższej klasie rozgrywkowej Finlandii, a już zdołał zakwalifikować się do europejskich pucharów. W Tampere europejską piłkę widziano dawno, bo w 1992 roku. Ilves rozpocznie zmagania od I rundy eliminacji. 

FC Lahti FC Lahti

Ostatnim zespołem z Finlandii w europejskich pucharach będzie czwarty zespół ligi - FC Lahti. Piłkarze tego zespołu po roku przerwy wracają do europejskich pucharów i po raz trzeci zagrają w eliminacjach do LE. W sezonie 2009/2010 zaszli nawet do III rundy. Wcześniejsze posty

0 komentarze