Koniec sezonu: Estonia 2017

by - 11 listopada

Znalezione obrazy dla zapytania estonia flag

Tydzień temu rozgrywki ligowe zakończono w Estonii. Mistrzem kraju niespodziewanie została Flora Tallinn. 

Czwarty zespół ubiegłego sezonu okazał się w sezonie 2017 najlepszy w kraju. Flora Tallinn po roku przerwy znów zasiadła na tronie. Flora tym samy zagra w eliminacjach do LM.

Levadia Tallinn

Trzeci raz z rzędu drugie miejsce w lidze zajął zespół Levadii Talinn. Piłkarze tego zespołu jakoś nie mogą przełamać bariery wicemistrza kraju. W europejskich pucharach w tym sezonie Levadia zagrała bardzo słabo odpadając w I rundzie eliminacji z irlandzkim Cork City.

Nomme Kalju

Trzecią drużyną w lidze estońskiej został zespól Nomme Kalju. Piłkarze tego klubu po raz kolejny zajęli ostatnie miejsce na podium w Estonii. Nomme Kalju podobnie, jak Levadia zasiedziało się na swojej pozycji w lidze. Nomme zdobyło więcej punktów do rankingu od wicemistrza kraju w Europie. Piłkarze z Kalju odpadli w tym sezonie w dwumeczu z Videotonem w II rundzie eliminacji.

Trzecim zespołem, który otrzyma prawo do gry w I rundzie eliminacji do LE będzie zwycięzca krajowego pucharu lub zdobywca czwartego miejsca w lidze - Infonet Tallinn. Wszystko wyjaśni się w maju w przyszłym roku. 


Wcześniejsze posty

0 komentarze