UEFA wypłaca kasę za sezon 2016/2017

by - 25 października


Kasa z UEFA popłynęła do klubów w Europie. Dziś przedstawiam Wam zarobki drużyn za ubiegły sezon Ligi Europejskiej. 

Z roku na rok kasa w LE jest coraz większa. Miniony sezon dla polskich drużyn w LE niestety nie był udany. Oprócz historycznego wyniku Legii w LM, żadna polska drużyna nie zagrała w fazie grupowej europejskich pucharów. 

Legia Warszawa od UEFA za udział w fazie pucharowej LE otrzymała premię w wysokości 788 148 euro

Kasa z Ligi Europejskiej płynie do klubów z sezonu na sezon z coraz większego strumienia. Na ubiegły sezon UEFA przygotowała nieco ponad 423 mln euro. Dla porównania w sezonie 14/15 z LE kluby dostały 240 mln euro.

Największe premie za ubiegły sezon przyznano: Manchesterowi United - 44,5 mln euro, Schalke 04 - 17,7 mln euro, Celcie Vigo - 16,99 mln euro i Ajaxowi - 16,19 mln euro. 

Dokładny raport UEFA:
- zarobki
- solidarity payments

To, że opłaca się grać w Lidze Europejskiej widać wyraźnie. Przykładem może posłużyć malutki klub z Irlandii. FC Dundalk za ubiegły sezon skasowało od UEFA ponad 3 mln euro! Wiele klubów z Ekstraklasy może pomarzyć o takich pieniądzach. Pora wreszcie wziąć się do roboty. 

Obecny sezon niestety będzie jednym z najgorszych sezonów dla polskiej piłki klubowej w ostatnich latach, ponieważ żadna z polskich drużyn nie gra obecnie w fazie grupowej europejskich pucharów. Za rok o tej porze przy podsumowaniu wypłat od UEFA będziemy mogli tylko zazdrościć pozostałym zespołom. 

Wcześniejsze posty

0 komentarze