Videoton i Progres dalej w Europie!

by - 04 lipca
Dziś odbyły się tylko dwa spotkania I rudny eliminacji do LE, a przyniosły naprawdę sporo emocji. Videoton i Progres zagrają w II rundzie eliminacji.

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:45. Na Malcie miejscowy FC Balzan mierzył się z węgierskim Videotonem. Węgrzy do rewanżowego spotkania podchodzili z dwubramkową zaliczką z pierwszego meczu.

Balzan mimo swoich przeciętnych umiejętności sprawił, że dzisiejsze spotkanie nabrało emocji. Na początku to właśnie zespół z Malty objął szybkie prowadzenie. Videoton budził się powoli, ale zdołał w pierwszej połowie strzelić 2 bramki. Tym samym zamknął drogę do marzeń o awansie piłkarzom Balzanu. Mimo wszystko ambitni Maltańczycy zdołali doprowadzić do wyrównania. Videoton odpowiedział golem, ale Balzan znów wyrównał. Ostatecznie rewanżowe spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3. Videoton w II rundzie eliminacji czeka na zwycięzcę dwumeczu Kalju/B36 Torshavn (pierwszy mecz 2-1).

FC Balzan 3-3 Videoton
Kaljevic 3, 86k, Effiong 56 - Geresi 15 Scepovic 23 Juhasz 80

W drugim spotkaniu Progres Niedercorn zmierzył się z Glasgow Rangers. Czwarty zespół ubiegłego sezonu ligowego w Luksemburgu był skazywany na porażkę. Tymczasem Luksemburczycy sprawili zapewne jedną z największych sensacji I rundy eliminacji. Niedercorn niespodziewanie potrafił odrobić jednobramkową zaliczkę Rangersów z pierwszego spotkania, a w końcówce meczu po ładnym rzucie wolnym doprowadzić do zwycięstwa dającego im awans do II rundy. Po końcowym gwizdku piłkarze, działacze i trenerzy wybiegli na boisko, jakby cieszyli się ze zwycięstwa w całych rozgrywkach. Dla tego malutkiego klubiku jest to niewątpliwie największy sukces w dotychczasowej historii. Progres prawdopodobnie w II rundzie eliminacji zmierzy się z AEL Limassol, który ograł na wyjeździe 4-0 St. Josephs.

Progres Niedercorn 2-0 Glasgow Rangers 
Francoise 66 Thill 75

Wcześniejsze posty

0 komentarze