Manchester walczy nie tylko o puchar, wielkie pieniądze w tle

by - 17 maja


Znalezione obrazy dla zapytania manchester united

Manchester United na ostatniej prostej w sezonie ma szansę na zdobycie pucharu Ligi Europejskiej. W finale piłkarze Manchesteru zmierzą się z nieobliczalnym Ajaxem Amsterdam. Stawką przede wszystkim puchar, miejsce w przyszłorocznej LM i kasa, spora kasa. 


Jak wiele w piłkarskim świecie zależy od pieniędzy można przekonać się patrząc na zespoły, które w ostatnim czasie są pompowane finansowo przez bogaczy. Przykłady PSG, Manchesteru City, Monaco, RB Lipsk czy Chelsea to bardzo dobrze pokazują. Również Manchester United jest w gronie szastających ostatnio gotówką. Transfer Pogby i okołotransferowe plotki wyraźnie dają do myślenia.

Piłkarze MU muszą za tydzień w środę pokonać w finale LE Ajax, żeby móc startować w przyszłorocznym sezonie LM. Miejsce w Lidze Mistrzów przynosi zwykle 87 milionów dolarów (50 milionów funtów) przychodów, w porównaniu z liczbą około 15-20 milionów funtów za rozgrywanie meczów w Lidze Europejskiej.

Wygranie LE w tym sezonie gwarantuje 6,5 mln euro, porażka już tylko 3 mln euro.

Przegrana w finale LE może skutkować stratą około 50 milionów funtów. Brak kwalifikacji do LM to spadek o 30 milionów funtów przychodów w przyszłym sezonie. Dodatkowo brak awansu do najlepszej ligi obetnie o 21 milionów funtów umowę sponsorską z Adidas.

Manchester więc ma o co walczyć, bo na stole leżą niemałe pieniądze. Wszystko rozstrzygnie się 24 maja w Sztokholmie.

Wcześniejsze posty

0 komentarze