Dwa kluby z Rumunii bez licencji na Ligę Europejską

by - 27 maja


Znalezione obrazy dla zapytania rumunia flaga

Smutna wiadomość z Rumunii. Dwa kluby z tego kraju nie dostały licencji na udział w eliminacjach do Ligi Europejskiej 2017/2018.


CFR Cluj i FC Voluntari nie otrzymały licencji na udział w eliminacjach do LE w sezonie 2017/2018.

CFR Cluj zajął w właśnie zakończonym sezonie w Rumunii 4 pozycję gwarantującą udział w eliminacjach do LE, ale z powodu kłopotów finansowych nie zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Klub jest mocno zadłużony, ale próbuje wyjść na prostą. Dobry sezon w lidze może poprawić sytuację drużyny. CFR Cluj ma wiele zasług na krajowym podwórku. W ostatnich latach aż trzykrotnie był uczestnikiem fazy grupowej LM.

FC Voluntari również nie otrzymał licencji na grę w europejskich pucharach. Jego udział w przypadku otrzymania licencji nie byłby jednak taki pewien, gdyż zespół ten ligowe zmagania zakończył na 10 miejscu. Voluntari ma jeszcze szansę na krajowy puchar. Dziś o godiznie 19:45 zmierzy się w nim z Astrą Giurgiu. FC Voluntari jest ciekawym zespołem, bo został utworzony raptem 7 lat temu. Na uwagę zwraca czas w jaki przeszedł drogę z najniższego poziomu rozgrywkowego w Rumunii na szczyt. W sezonie 2012/2013 awansował z II miejsca w czwartej lidze. Następnie sezon 2013/2014 zakończył, jako pierwsza drużyna trzeciej ligi. Rok później Voluntari awasnował do ekstraklasy, jako najlepszy zespół drugiej ligi!

Warto dziś więc spojrzeć na wynik pucharu Rumunii.

19:45
FC Voluntari - Astra Giurgiu 

Wcześniejsze posty

0 komentarze