Arka Gdynia zgarnia puchar Polski!!!

by - 05 majaPuchar Polski przyniósł sensację na miarę zwycięstwa Zawiszy Bydgoszcz sprzed trzech lat. Zdobywcą pucharu została Arka Gdynia. 

Osobiście nie oglądałem spotkania finałowego pomiędzy Lechem Poznań, a Arką Gdynia, jednak sam rezultat zrobił na mnie wrażenie. Arka Gdynia wygrała swój drugi puchar Polski w historii, ale to właśnie ten z obecnego sezonu można śmiało zapisać, jako największe osiągnięcie.

Zdobywca pucharu Polski ma ten przywilej, że będzie startować w eliminacjach do LE najpóźniej ze wszystkich polskich drużyn. Arka ma zagwarantowany udział od II rundy eliminacji, ale może się jeszcze tak potoczyć, że zagra nawet od III rundy! 

Dziennik bałtycki przypomina pierwszy historyczny mecz w Europie: Obojętnie jednak, kto stanie na drodze Arki, będzie to wielkie święto, bowiem żółto-niebiescy jedyny jak na razie występ w europejskich pucharach zanotowali po zdobyciu Pucharu Polski w 1979 roku. Mierzyli się wtedy z bułgarską drużyną Beroe Stara Zagora. U siebie, na wypełnionym po brzegi stadionie przy ul. Ejsmonda, wygrali 3:2. Na wyjeździe w podejrzanych okolicznościach ulegli jednak 0:2 i odpadli z rywalizacji. 

Zdobycie pucharu Polski przez Arkę namiesza w rywalizacji ligowej. Teraz miejsca w pucharach zostały już tylko trzy. Teoretycznie lepsze zespoły mogą więc zacząć eliminacje od I rundy. Wygrana Arki doda więc smaczku w rywalizacji czterech najlepszych klubów ekstraklasy. 

Wcześniejsze posty

0 komentarze