Walka o prawa telewizyjne do transmisji LE w Polsce na ostatniej prostej!

by - 07 kwietnia


Do poniedziałku 10 kwietnia w Polsce jest termin składania oferty na zakup praw do transmitowania rozgrywek Ligi Europejskiej od sezonu 2018/2019. Do walki stają najwięksi gracze na rynku telewizyjnym. 

W sezonie 2017/2018 kończą się w Polsce prawa do transmitowania Ligi Europejskiej. W tej chwili największe prawa ma stacja Canal+. Mecze również może pokazywać Eurosport i TVP Sport.

Od sezonu 2018/2019 system rozgrywek LE ulegnie zmianom co może wpłynąć na jego większą atrakcyjność. Do 10 kwietnia Polscy nadawcy mają możliwość składania ofert na zakup pakietu na transmitowanie LE 2018-2021.

Wczoraj składanie ofert zakończyło się do praw do LM. To tam prawdopodobnie rozstrzygnie się najwięcej. Z moich informacji wynika, że może być bardzo ciekawie i po następnym sezonie z LM pożegna się Canal +.

Liga Europejska będzie na pewno coraz bardziej rosnąć na znaczeniu. Już teraz rok do roku zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Do wyścigu o prawa do transmisji stanęły Canal + Eurosport, Polsat, TVP i Eleven.

TVP za kadencji Kurskiego ostro przepycha się na rynku piłki nożnej. Po wygraniu praw do MŚ i ME, możliwym wygraniu praw do LM może pokuszą się również o większy pakiet na LE. Canal + wraz z Eurosportem będą chcieli zapewnić sobie kontynuację dotychczasowego prawa, Eleven, który podkupuje obie stacje znów chce namieszać, na końcu Polsat, który piłkę nożną ostatnio bardzo zapuścił chce wrócić do dawnej świetności.

Na pewno walka o prawa do LE będzie ciekawa. Wszystko okaże się w tym miesiącu. Wyniki postaram się szybko podać na blogu.

Wcześniejsze posty

0 komentarze