Stuttgart niemieckim kandydatem na finał LE w 2019

by - 08 kwietnia

"Submitted a convincing application" - the Mercedes Benz-Arena in Stuttgart. ©

Niemiecka federacja piłkarska zdecydowała, że stadion w Stuttgarcie zostanie niemieckim kandydatem do zorganizowania finału Ligi Europejskiej w 2019 roku. 

DFB zaaplikuje Stuttgart Mercedes Benz Arenę jako kandydata z Niemiec na zorganizowanie finału LE w 2019 roku.

Niemiecka federacja musiała podjąć decyzję, który z dwóch stadionów w Niemczech dopuścić do aplikacji do UEFA na organizację finału LE w 2019 roku. Oprócz areny w Stuttgarcie swoją kandydaturę zgłosił obiekt we Frankfurcie - Commerzbank Arena. Jako, że przepisy stanowią, że z jednego państwa można zgłosić jedną kandydaturę, to niemiecka federacja musiała zadecydować o ostatecznym wyborze. Padło na Stuttgart.

Prezydent DFB Reinhard Grindel powiedział: "Mieliśmy dwie bardzo dobre aplikacje ze stadionów w Stuttgarcie i Frankfurcie. W przejrzystym i sprawiedliwym procesie głosowania komisja wybrała Stuttgart, ponieważ posiada niezbędne wymogi w celu zorganizowania takiego wydarzenia. Jestem pewien, że razem możemy opracować przekonujący wniosek i mam nadzieję, że kibice w Niemczech będą mogli oczekiwać kolejnego ważnego finału"

DFB jest przekonana, że stadion w Stuttgarcie jest areną, która w pełni zadowoli członków UEFA. Pojemność stadionu, koszt i dobre połączenia komunikacyjne są na pewno atutami niemieckiego kandydata.

DFB i stadion w Stuttgarcie muszą do dnia 6 czerwca 2017 r. złożyć pełny wniosek do UEFA. Europejski organ zarządzający zdecyduje 20 września 2017, które miasto będzie gospodarzem finału w 2019 roku.

O kandydatach na zorganizowanie finału w 2019 roku poświęciłem oddzielny artykuł - TUTAJ ARTYKUŁ. Zostało sześć stadionów. Decyzja 20 września 2017 roku. 

Wcześniejsze posty

0 komentarze