Koniec sezonu: Walia

by - 24 kwietnia

Znalezione obrazy dla zapytania walia flaga

Walia, jako pierwsza federacja w sezonie 2016/2017 kończy rozgrywki ligowe w systemie jesień-wiosna. Za nami sezon zasadniczy. Dziś przedstawiam Wam zespoły, które zagwarantowały sobie udział w eliminacjach do LE. 


W Walii nieprzerwanie od sezonu 2011/2012 na tronie zasiada zespół The New Saints. Piłkarze tego klubu w tym sezonie po raz 11 w historii zdobyli mistrzostwo Walii. Po raz kolejny więc mistrz kraju spróbuje własnych sił w eliminacjach do LM.

Connah's QuayConnah's Quay FC

Drugie miejsce w lidze zajął ubiegłoroczny debiutant w europejskich pucharach Connah's Quay. Dla piłkarzy tej drużyny jest to największy sukces w historii. Connah's Quay w poprzednim sezonie wygrał play-offy o LE. W Europie w ubiegłym sezonie jako jedyny zespół z Walii wywalczył awans do II rundy eliminacji LE. W I rundzie niespodziewanie debiutanci z Walii ograli norweski Stabaek.

Bala Town FCBala Town FC

Trzecia pozycja przypadła w udziale zespołowi Bala Town. Zespół, który regularnie jest w czołówce ligi walijskiej tym razem zajął najniższy stopień podium. Bala Town w eliminacjach do LE wystąpi po raz czwarty w historii. Do tej pory zawodnikom tego klubu nie udało się przejść I rundy eliminacji. W sezonie 2016/2017 zespół Bala Town musiał uznać wyższość AIK Sztokholm.

W Walii o prawo do startowania w eliminacjach do LE może ubiegać się jeszcze jedna drużyna. Najpierw poznamy zwycięzce krajowego pucharu, później rozpoczną się play-offy o miejsce w I rundzie eliminacji do LE. Finał pucharu Walii zaplanowano na 30 kwietnia. Play-offy rozpoczną się na początku maja, a zwycięzce poznamy w połowie miesiąca. O europejskie puchary powalczą zespoły Bangor City FC, Carmarthen Town AFC, Cardiff Metropolitan University FC i Newtown AFC.

Wcześniejsze posty

0 komentarze