Koniec sezonu: Szwecja [aktualizacja]

by - 15 kwietnia


W ubiegłym roku część państw zakończyła ligowy sezon. Wszystko w miarę na bieżąco prowadzone jest w zakładce KONIEC SEZONU. Dziś uaktualniam zakończony sezon w Szwecji dający prawo do gry w eliminacjach do LE w sezonie 2017/2018. 

Szwecja, która w tym sezonie przeskoczyła w rankingu UEFA Polskę zakończyła rozgrywki ligowe w sezonie 2016. Mistrzem kraju została drużyna Malmo FF. Był to 19 w historii sezon z pierwszym miejscem w lidze. Po bardzo nieudanym sezonie 2015, w którym piłkarze z Malmo wylądowali poza pucharami w tym znów zasiedli na tronie. Warto przypomnieć, że w sezonach 2014/2015 i 2015/2016 piłkarze z Malmo grali w fazie grupowej LM.

Jeśli chodzi o zespoły, które zagrają w przyszłym sezonie w eliminacjach do LE to sprawa jest już rozstrzygnięta. 13 kwietnia odbył się finał krajowego pucharu, który ustawił awans do eliminacji wszystkich trzech zespołów z Szwecji. 

AIK Solna

Drugie miejsce w lidze zajął zespół AIK Solna. Zespół z Sztokholmu po raz trzeci z rzędu stanie do walki o fazę grupową LE. Piłkarze AIK rozpoczną zmagania od I rundy eliminacji do LE w sezonie 2017/2018. AIK w sezonie 2012/2013 grał w fazie grupowej LE, a w eliminacjach pokonał w dwumeczu Lech Poznań. Dziś już wiemy że AIK zagra od I rundy eliminacji. 

IFK Norrkoping

Trzecie miejsce w lidze zdobył zespół IFK Norrkoping. Po porażce w finale wiemy, że zespół z Norrkoping zacznie pucharową przygodę od I rundy eliminacji. IFK nie zdołał obronić wywalczonego rok temu tytułu mistrza kraju, ale trzecie miejsce w obecnym sezonie można uznać za dobry wynik tej drużyny. Zespół z Norrkoping w sezonie 2017/2018 zadebiutuje w rozgrywkach LE.

Östersunds FKÖstersunds FK

Ostatnim zespołem z Szwecji, który zagwarantował sobie udział w eliminacjach do Ligi Europejskiej sezonu 2017/2018 jest Östersunds FK. Piłkarze beniaminka szwedzkiej ekstraklasy po zdobyciu pucharu Szwecji mają zagwarantowany udział w eliminacjach do LE 2017/2018 od II rundy.

Wcześniejsze posty

0 komentarze