W mediach: Mourinho chce wygrać Ligę Europejską

by - 20 marca


Trener Manchesteru United, Jose Mourinho stwierdził, że ważniejszy jest dla niego końcowy triumf w Lidze Europejskiej niż zajęcie miejsca w pierwszej czwórce Premier League. – To trofeum daje awans do Ligi Mistrzów i szansę na Superpuchar – podkreślił.

- Ale jeśli miałbym wybierać, wolę LE. Daje nam to samo, czyli awans do Champions League. Poza tym każde europejskie trofeum jest prestiżowe, do tego mielibyśmy okazję zdobyć Superpuchar Europy - podkreślił 54-letni szkoleniowiec, cytowany na oficjalnej stronie internetowej "Czerwonych Diabłów".

Musimy jednak zrobić wszystko, żeby awansować do "czwórki" w ekstraklasie, bo zawsze istnieje ryzyko, że nie zdobędziemy trofeum za LE. Chelsea, Tottenham, Arsenal, Liverpool i Manchester City będą już grać tylko po jednym meczu w tygodniu, ale my będziemy walczyć do końca – zapewnił Portugalczyk.

W poprzednim sezonie MU zajął 5 miejsce w lidze, ale zdobył puchar Anglii. W tym sezonie piłkarze Mourinho mają już na swoim koncie zwycięstwo w pucharze ligi angielskiej i dalej grają w Lidze Europejskiej, gdzie zmierzą się w dwumeczu ćwierćfinałowym z Anderlechtem Bruksela. 

Wcześniejsze posty

0 komentarze