Znamy pierwsze trzy drużyny w 1/8 finału LE!

by - 22 lutego


Wyjątkowo w środowy wieczór poznaliśmy trzy zespoły, które zagrają w 1/8 finału LE. Dziś o godzinie 18:00 rozegrano trzy spotkania 1/16 finału. 

Decydujące o awansie mecze rozegrano w Turcji, Niemczech i Francji. Do najlepszej 16 Ligi Europejskiej awansowały drużyny Krasnodaru, Schalke i Manchesteru United.

Schalke i Manchester United można powiedzieć, że rewanż rozegrały dla formalności. Schalke zremisowało 1-1 z PAOK Saloniki, ale zaliczka 3-0 z pierwszego spotkania spokojnie wystarczyła do awansu. Schalke wraca powoli do europejskich pucharów. Ten klub po wielu latach może wreszcie znów zajdzie wysoko?

Manchester United podobnie, jak Schalke przystępowało do rewanżu z trzybramkową zaliczką z pierwszego spotkania. Drużyna Jose Mourinho spokojnie wygrała rewanż 1-0 i zameldowała się w 1/8. MU jest jednym z faworytów do wygrania Ligi Europejskiej, zwłaszcza, że tryumf gwarantuje udział w fazie grupowej LM co dla Manchesteru United patrząc na ligowe zmagania jest priorytetem. 

Ostatnią drużyną w moim przekonaniu zasłużenie w gronie drużyn w 1/8 finału został Krasnodar. Rosjanie nie przestraszyli się Fenerbahce i w rewanżu remisując 1-1 wyeliminowali stawianych w roli faworyta Turków. Krasnodar może powalczyć i w 1/8!

Wcześniejsze posty

0 komentarze