W mediach: Ajax w europejskich pucharach

by - 13 lutego


Napisać, że trafiłem na dobry artykuł to napisać dużo za mało. Właściwie ten tekst powinni przeczytać wszyscy kibice, którzy będą oglądali mecze Ajax - Legia. 


Świetne podsumowanie ostatnich lat w europejskich pucharach ukazało się na pilkanozna.pl. takie teksty uważam za perełki internetu. W tej chwili w świecie panującej krótkiej informacji takie artykuły przynoszą wiarę w dziennikarstwo sportowe. Może nie jest to tekst idealny, ale swoją objętością nie zamęczy czytelnika.

"od kilkunastu lat amsterdamczycy nie potrafią znaleźć się nawet w gronie ośmiu najlepszych zespołów w europejskich pucharach."

"Czternaście lat bez ćwierćfinału to szmat czasu, zwłaszcza w przypadku tak znanej marki jak Ajax. Owszem, piłką obecnie rządzi pieniądz i to najlepsi gracze amsterdamskiej drużyny są wykupowani przez inne kluby, a nie odwrotnie, niemniej jednak innym, teoretycznie słabszym zespołom (Austria Wiedeń, APOEL Nikozja, Steaua Bukareszt, a nawet… AZ Alkmaar) udawało się dotrzeć w ostatnich kilkunastu latach dalej niż triumfatorowi Ligi Mistrzów z 1995 roku."


"Skoro w ostatnich sezonach drużynę z Amsterdamu potrafiły wyeliminować kluby z Rumunii, Czech, Austrii, Danii czy Chorwacji, może także mistrz Polski zdoła pokonać tę przeszkodę? W dwóch dotychczasowych rywalizacjach Ajaksu z polskimi zespołami lepsi okazywali się Holendrzy, którzy wygrali wszystkie mecze. Do trzech razy sztuka?"

Cały tekst na pilkanozna.pl


Wcześniejsze posty

0 komentarze