Kandydaci do zorganizowania finału LE w 2019 roku

by - 04 lutegoDziś chciałbym Wam przedstawić kandydatury na finał Ligi Europejskiej w 2019 roku. Do wyścigu o zorganizowanie finału stanęło 7 stadionów. 

UEFA podała siedem stadionów, które mają szansę na zorganizowanie finału Ligi Europejskiej w 2019 roku. Jest w czym wybierać. Przedstawiam Wam wszystkich kandydatów.

1. Stadion Olimpijski w Baku (Azerbejdżan) 

Znalezione obrazy dla zapytania baku olympic stadium

Nowoczesny stadion w stolicy Azerbejdżanu może pomieścić ponad 68 tysięcy widzów. Arena jest dostosowana zarówno do meczów piłkarskich, jak i zawodów lekkoatletycznych. Na obiekcie będą rozegrane 4 spotkania w ramach Euro 2020. Stadion został oddany do użytku w 2015 roku. Arena w Baku ma szansę na organizację również finału LM i Superpucharu Europy, dlatego moim zdaniem na 100% zostanie tam rozegrany któryś z finałów europejskiej piłki. Czy będzie to finał LE? Bardzo możliwe.

2.  Dinamo Arena w Tbilisi (Gruzja) 

Znalezione obrazy dla zapytania dinamo arena tbilisi

Arena w Tbilisi została wybudowana jeszcze w latach 80. Pojemność stadionu to około 58 tys widzów. W 2015 roku na tym stadionie został rozegrany Superpuchar Europy. Tym razem Gruzini chcą zorganizować finał Ligi Europejskiej. Moim zdaniem na finał LE w tym miejscu są małe szanse, ale nigdy nie wiadomo co przekona UEFA. 

3. Commerzbank-Arena we Frankfurcie (Niemcy) 

Podobny obraz

Trzecim kandydatem jest stadion Eintrachtu Frankfurt. Wybudowany w roku 1925 i zmodernizowany na Mistrzostwa Świata 2006 stadion może pomieścić 52 300 widzów. Arena gościła 5 spotkań w ramach MŚ 2006 w Niemczech. Widząc, jak dobrze radzi sobie Eintracht w lidze niemieckiej i to, że dawno nie było finału LE w Niemczech może to być jeden z głównych kandydatów do zorganizowania finału w 2019 roku. 

4. Mercedes-Benz Arena w Stuttgarcie (Niemcy) 

Znalezione obrazy dla zapytania stuttgart stadion

Drugą niemiecką kandydaturą do organizacji finału LE w 2019 jest arena w Stuttgarcie. Stadion wybudowany jeszcze przed II wojną światową został gruntownie zmodernizowany na Mistrzostwa Świata w 2006 roku. Na arenie w Stuttgarcie zostało rozegranych 6 spotkań finałów, w tym mecz o trzecie miejsce. Pomimo, że VfB Stuttgart występuje w II lidze niemieckiej to stadion ten ma spore szanse na zorganizowanie finału. 

5. Hampden Park w Glasgow (Szkocja)

Znalezione obrazy dla zapytania hampden park

Niespodzianką w zestawieniu kandydatów jest stadion Hampden Park w Glasgow. Obiekt może pomieścić 52 500 widzów. Arena została zbudowana w roku 1903! Hampden Park był modernizowany dla zmniejszenia liczby widzów. W 1937 roku na tym obiekcie zmieściła się rekordowa liczba widzów - ponad 149 tysięcy. 13 lat później prym wielkości został ustanowiony na Maracanie w Brazylii. Na tym szkockim obiekcie swoje ligowe spotkania rozgrywa drużyna Queen's Park F.C. Moim zdaniem, jeśli ten obiekt zorganizuje finał LE to będzie to mega niespodzianka. 

6. Estadio Ramon Sanchez Pizjuan w Sevilli (Hiszpania) 

Znalezione obrazy dla zapytania estadio ramon sanchez pizjuan

Do rywalizacji o zorganizowanie finału LE w 2019 włączył się również stadion FC Sevilli. Obiekt wybudowany w roku 1957 może pomieścić 45 500 widzów. Stadion Sevilli raz organizował finał europejskiego pucharu. W roku 1986 obiekt gościł finalistów Ligi Mistrzów. Od tamtego czasu na stadionie nie wydarzyła się żadna impreza pod patronatem UEFA. Czy obiekt najlepszej drużyny w historii rozgrywek LE doczeka się finału? Szanse są niewielkie, ale jeśli ma coś przekonać UEFA to na pewno ilość trofeum, które wywalczyła Sevilla w Lidze Europejskiej będzie miała znaczenie. 

7. Vodafone Arena w Stambule (Turcja)

Podobny obraz

Ostatnim obiektem, który wyraził chęć organizacji finału Ligi Europejskiej w 2019 jest stadion Besiktasu Stambuł. Najnowocześniejszy obiekt w stawce został otwarty w kwietniu ubiegłego roku. Vodafone Arena może pomieścić prawie 42 tys widzów. Dla mnie osobiście jest to najlepsza arena z siedmiu kandydatów. Mega ładnie położona, nowoczesna i najnowoczesniejsza arena w stawce. Jednak przeciwko temu obiektowi przemawia stosunkowo mała pojemność i ostatnie zamachy w okolicach stadionu. Turcy jednak w ostatnim czasie robią naprawdę sporo żeby zabłysnąć w Europie może to właśnie będzie ich finał? 

Wcześniejsze posty

0 komentarze