W mediach: Sylwetka Chukwu - nowa gwiazda Legii

by - 13 stycznia


Dziś rano trafiłem na ciekawy artykuł opisujący nowy nabytek Legii Warszawa - Daniela Chimie Chukwu.

Ostatnio w mediach pojawia się coraz mniej artykułów  na temat Ligi Europejskiej. Mam nadzieję, że to tylko zimowy przestój związany z przerwą w ogóle w graniu w piłkę w Europie.

Dziś chciałbym Was zachęcić do zapoznania się z tekstem o Danielu Chimie Chukwu. Na łamach polsatsport.pl ciekawie opisał napastnika Sebastian Staszewski.

Wybór Legii nie był przypadkowy, ale też Chukwu miał lepsze oferty

"Mógł trafić do amerykańskiej MLS, japońskiej J1 League, na Węgry lub do Danii. Wybrał Legię Warszawa, bo chce pokazać się w Europie i trafić do reprezentacji Nigerii."


W stolicy Polski Nigeryjczyk będzie jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy drużyny

"Jest drugim, po Vadisie Odjidjy-Ofoe, najlepiej zarabiającym piłkarzem Legii. Ostatnio występował na zapleczu Chinese Super League, ale przez pięć ostatnich sezonów do siatki rywali trafiał 60-krotnie."

Chukwu to inwestycja w przyszłość

Udało nam się znaleźć model ekonomiczny, który pozwolił na zatrudnienie Daniela. Dla nas to zawodnik, który ma w perspektywie transfer do silniejszej ligi. Liczymy, że rozegra u nas kilkanaście dobrych miesięcy, a następnie pozwoli na „resale”, czyli dalszą sprzedaż. Z zyskiem – mówi Ebenenge kierownik rozwoju sportowego Legii. 

Cały tekst na Polsatsport.pl.

Wcześniejsze posty

0 komentarze