Koniec sezonu: Wyspy Owcze

by - 22 października

Znalezione obrazy dla zapytania wyspy owcze flaga

Dziś o godzinie 17:00 zakończył się sezon ligowy na Wyspach Owczych. Mistrzem kraju została drużyna Vikingur. 

Sezon ligowy na Wyspach Owczych jest rozgrywany systemem wiosna-jesień i ma to związek oczywiście z panującym klimatem w tym regionie. Dziś poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia sezonu 2016.

Mistrzem kraju została drużyna Vikingur Gotta, która zdobyła mistrzostwo Wysp Owczych po raz pierwszy w historii. Zespół Vikingur stanie do walki w eliminacjach do LM. Tymczasem warto wspomnieć, że drużyna Vikingur Gotta od sezonu 2012/2013 regularnie walczyła w eliminacjach do ligi europejskiej. W sezonie 2014/2015 piłkarze tego klubu dotarli aż do III rundy eliminacji do LE. 

W sezonie 2017/2018 w eliminacjach do ligi europejskiej staną zespoły z miejsc 2-4 ekstraklasy Wysp Owczych. Wszystkie drużyny rozpoczną rywalizację od I rundy eliminacji.


KÍ KlasvikKÍ Klaksvík

KI w tym sezonie ligowym zdobył puchar Wysp Owczych. W lidze natomiast piłkarze tego klubu wywalczyli drugie miejsce. KI po ponad 10 latach powróci do europejskich pucharów. Ostatni raz piłkarze Klasvik w Europie grali w sezonie 2003-2004.

NSI RunavikNSÍ Runavík

Piłkarze Runavik zdobyli trzecie miejsce w lidze. Runavik startował w tegorocznym sezonie eliminacji do LE. Udział w eliminacjach piłkarze NSI zakończyli na I rundzie przegrywając w dwumeczu 0-7 z białoruskim Szachtiorem Soligorsk.

B36 TorshavnB36 Tórshavn

Ostatnim zespołem, który uzyskał kwalifikacje do eliminacji LE z Wysp Owczych jest B36 Torshavn. Ubiegłoroczny mistrz w tym sezonie solidnie zawiódł i zajął dopiero czwarte miejsce. Możliwość startu w I rundzie eliminacji do LE uzyskał tylko dzięki temu, że drugi w tabeli KI zdobył puchar kraju. W barwach B36 gra polski zawodnik Łukasz Cieślewicz.


Wcześniejsze posty

0 komentarze