Zieliński: Awans do europejskich pucharów spełnieniem marzeń

by - 19 maja


Dla oficjalnej strony Cracovi kilka słów o minionym sezonie powiedział Jacek Zieliński.

- Na pewno musi być pan niezmiernie dumny z drużyny, z którą udało się panu awansować do europejskich pucharów!
- Tak, jestem bardzo dumny z zespołu - z zawodników, ale również ze sztabu szkoleniowego, ponieważ nie ukrywam, że wynik, który osiągnęliśmy, jest również dużą zasługą tych wszystkich osób, o których często się nie mówi, a które pracują na chwałę klubu. Duże słowa uznania dla całego sztabu szkoleniowego i medycznego. Wszystko dobrze się ułożyło i teraz na koniec sezonu możemy czuć dużą radość.

- Z kolei najlepszy moment to pewnie awans do pucharów?
- Był to moment finalny, ale było też po drodze parę fajnych meczów, które pokazały, że zespół rośnie w siłę i idzie w górę, co było naprawdę istotne. Awans do pucharów jest fajną sprawą, ale prawdę powiedziawszy udział polskich drużyn w tych rozgrywkach w ostatnich latach był dość śladowy. Dlatego my bardziej koncentrujemy się na lidze, ponieważ mówiąc kolokwialnie, z tego mamy chleb i to jest nasze główne zadanie. A puchary będą dla nas fajną przygodą.

- Teraz drużyna dostała zasłużone wolne. Wracacie do treningów 13 czerwca.
- Tak, dopinamy już szczegóły związane z naszym zgrupowaniem, nastąpi ono w trochę wcześniejszym terminie niż początkowo było planowane, ponieważ 30 czerwca chcemy już być dobrze przygotowani do pierwszej rundy kwalifikacji Ligi Europy.

- Jeżeli chodzi o Cracovię w przyszłym sezonie ważne jest, by podtrzymać wysoki poziom, co czasami nie udawało się drużynom grającym w pucharach.
- Czasami tak jest, ale nie zawsze się to potwierdza. Będziemy się starali pogodzić grę w Lidze Europy z grą w Ekstraklasie. Do tego będzie potrzebna znacznie szersza i lepsza jakościowo kadra, nad czym już teraz pracujemy.

źródło: cracovia.pl
więcej na: http://cracovia.pl/pilka-nozna/news/wiadomosci/jacek_zielinski_awans_do_europejskich_pucharow_jest_dla_nas_spelnieniem_marzen


Wcześniejsze posty

0 komentarze