Cracovia po raz pierwszy w historii w europejskich pucharach!

by - 15 maja


Cracovia Kraków po raz pierwszy w historii klubu awansowała do eliminacji europejskich pucharów. Drużyna Jacka Zielińskiego zakończyła sezon ekstraklasy na 4 miejscu. 

W decydującym o europejskich pucharach spotkaniu Cracovia pokonała na własnym stadionie Lechię Gdańsk 2-0. Podopieczni Jacka Zielińskiego tym samym zajęli 4 miejsce.

Ta pozycja - dzięki wygranej w pucharze Polski przez Legię Warszawa - gwarantuje udział w eliminacjach do LE 16/17! Krakowski klub rozpocznie zmagania w europejskich pucharach już 30 czerwca od I rundy eliminacji LE.

Po ostatnim gwizdku kilka słów powiedział trener "Pasów", Jacek Zieliński: Mamy puchary! Choć ostatnio dużo się naczytałem w prasie, że ponoć nie chcemy pucharów, bardzo je chcieliśmy. Tym bardziej duże słowa uznania dla chłopaków. Cieszy nas styl, w którym zdobyliśmy puchary, ponieważ był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Można być dumnym z chłopaków. Mieliśmy różne okresy w tym sezonie, było lepiej i gorzej. Drużyna jest waleczna i pokazała to nie tylko dziś, ale i w wielu meczach. Staraliśmy się nic nie zepsuć po meczu z Pogonią, nie pompować balona. Postawiliśmy na mądrość i chłodne głowy. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że będzie to mecz, w którym Cracovia pokaże, w jakim jest miejscu i czy jest w stanie grać w przyszłym sezonie o wyższe cele. Zobaczyliśmy dziś dużą namiastkę gry, która może w przyszłym roku dać nam coś więcej. Nie będzie w drużynie teraz żadnej rewolucji. Chcemy zrobić transfery, które podniosą jakość zespołu. Chcemy mieć 22 zawodników gotowych do gry, dwóch na każdą pozycję. Nie mówię tego tylko w kontekście pucharów, które mogą być fajną przygodą, ale też ligi w przyszłym sezonie.

CRACOVIA 2-0 Lechia Gdańsk
Cetnarski 8 Janicki 64sam

Wcześniejsze posty

0 komentarze