Sakho złapany na dopingu?

by - 26 kwietnia


Obrońca Liverpoolu i reprezentacji Francji - Mamadou Sakho jest podejrzany o stosowanie dopingu. UEFA prowadzi postępowanie dyscyplinarne wobec Francuza - poinformował angielski klub.

Niedozwolona substancja w organizmie to specyfik przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej została wykryta w ramach standardowego badania po spotkaniu Ligi Europejskiej z Manchesterem United.

Francuz był jednym z pewniaków do występów w reprezentacji Francji na Euro. Sakho pomógł Liverpoolowi w wywalczeniu awansu do półfinału strzelając decydującą bramkę na wagę awansu w starciu z Borussią Dortmund. 

Do sytuacji odniósł się wieloletni obrońca Liverpoolu - Jamie Carragher 

- Jeśli chodzi o tę sytuację, to musi być koszmar dla piłkarza. Myślę, że zawiódł siebie jak i cały klub, ponieważ był bardzo ważnym zawodnikiem pierwszego składu.
- Miał dobry sezon. Był jednym z liderów w ostatnich tygodniach. Świetnie się spisywał zwłaszcza w meczach z Borussią Dortmund i Manchesterem United - stwierdził Carra.
- Teraz Liverpool będzie musiał wypełnić tę pustkę. Dla profesjonalnego piłkarza, dla każdego sportowca, taka sytuacja jest nie do zaakceptowania.

Mamadou Sakho za stosowanie niedozwolonych substancji może zostać zawieszony przez UEFA nawet na 4 lata. Póki co oficjalnie zawiesił go Liverpool. Wszystko na to wskazuje, że Francuza nie zobaczymy w czwartkowym meczu półfinałowym LE. 

Wcześniejsze posty

0 komentarze