3 zespoły wykluczone z LE! W tym finalista z ubiegłego roku!

by - 02 kwietnia


Trzy zespoły Dnipro Dniepropietrowsk, Inter Baku i Targu Mures zostały wykluczone przez UEFA na trzy lata z Ligi Europejskiej. Powodem są zaległe zobowiązania finansowe, które kluby te nie zdołały uregulować. 

UEFA w swoim komunikacie poinformowała, że 3 kluby zostały wykluczone na trzy lata z rozgrywek Ligi Europejskiej. 

Jednak nie jest to jeszcze sprawa zamknięta, dlatego że kluby mają czas na uregulowanie zobowiązań do 31 lipca 2017 roku. Wtedy kara zostanie cofnięta. Jedno wiemy na pewno w najbliższym sezonie LE nie zobaczymy tych trzech zespołów. 

Najbardziej szokuje fakt, że do rozgrywek nie przystąpi Dnipro Dniepropietrowsk. Ubiegły finalista Ligi Europejskiej z Warszawy zmaga się z problemami finansowymi przez wojnę na Ukrainie i niestabilną sytuację ekonomiczną. Dnipro w tej chwili zajmuje 4 pozycję w lidze, która gwarantuje start w LE. Prawdopodobnie jego miejsce zajmie ktoś z dwójki Vorskla - Oleksandrija. 

Targu Mures obecnie zajmuje ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej rumuńskiej ekstraklasy. Sytuacja w klubowej piłce w Rumunii również nie wygląda kolorowo. Prowadząca w tabeli Astra Giurgiu nie została wykluczona z rozgrywek ale dostała ultimatum od UEFA do 31 lipca 2017. Warto wspomnieć, że w ubiegłym sezonie do rozgrywek LE nie zostały dopuszczone przez UEFA CFR Cluj, CS U Craiova, SC Petrolul i Dinamo Bukareszt. W eliminacjach do LE startował 8 klub rumuńskiej ekstraklasy Botosani. 

Inter Baku w lidze azerskiej zajmuje 4 miejsce i do trzeciego, premiowanego awansem do LE traci 1 pkt. Decyzja UEFA prawdopodobnie zniechęci piłkarzy tego klubu do poprawy pozycji w lidze. 

Wcześniejsze posty

0 komentarze