Ostatnie badania finansowego fair play

by - 20 stycznia


Z ostatnich aktualizacji organu kontrolnego UEFA wynika, że m.in występujący w tej edycji LE Sporting Lizbona nie będzie już podlegał dalszej kontroli finansowej. Gorzej wygląda sytuacja Galatasaray, które ma pewne problemy z płatnościami. 

Odpowiadający za Finansowe Fair Play -  CFCB organ kontrolny finansów UEFA, na czele z szefem Yves Leterme, udostępnił aktualizacje na temat trzech klubów: Hull City (Anglia), Panathinaikos (Grecja) i Sporting CP (Portugalia). Kluby te zawarły w zeszłym roku ugody dotyczące spraw finansowych. Wszystkie trzy kluby okazały się w pełni zgodne z warunkami swoich umów. W związku z tym wyjdą z systemu rozliczeniowego.

Organ badawczy postanowił skierować sprawę Galatasaray (Turcja) do orzecznicza CFCB dla niezbędnych działań, które należy podjąć, ponieważ klub nie wywiązał się z obowiązku progu rentowności w okresie monitorowania ocenianego w sezonie 2015/16. Komora CFCB podejmie decyzję i przekaże ją do końca lutego.

Organ CFCB kontynuuje monitorowanie tych klubów, które wcześniej podpisały umowy rozliczeniowe, w szczególności te, których umowy mają na celu zapewnienie rentowności w sezonie 2015/16: Hapoel Tel-Aviv (Izrael), Ruch Chorzów (Polska), Rostów (Rosja) i Karabükspor (Turcja). Więcej informacji na temat tych klubów zostanie przekazane w marcu.


Wcześniejsze posty

0 komentarze