Rozstrzygnięcia we Francji!

by - 23 maja


Sezon Ligue 1 zakończył się dziś wieczorem. Mistrz znany był już dużo wcześniej. Do ostatniej kolejki czekaliśmy, jakie zespoły zagrają w LE.

Przed tą kolejką najciekawsze rozstrzygnięcie to to, kto zajmie miejsca 3-5. Monaco, Marsylia i St.Etienne wiadomo było, że zagrają w europejskich pucharach. Każdy z tych zespołów miał chrapkę na 3 lokatę dającą awans do kwalifikacji do LM.

Wszystko w swoich nogach miał zespół Monaco, który podołał wyzwaniu i wygrał na wyjeździe z Lorient 1-0. Tym samym zajął 3 miejsce w lidze i zagra w kwalifikacjach do LE.

Olympique de Marseille
Olympique Marsylia

W  Lidze Europejskiej od III rundy eliminacji zobaczymy Olympique Marsylię. Chyba, że puchar Francji zdobędzie PSG to wtedy piłkarze z Marsylii zagrają od fazy grupowej.

AS Saint-Étienne
AS Saint-Etienne

5 miejsce w lidze zajął zespół St. Etienne jego pozycja gwarantuje udział w III rundzie eliminacji do LE i nie ulegnie zmianie.

FC Girondins de Bordeaux          V          AJ Auxerre
 Bordeaux                      AJ Auxerre

6 miejsce w lidze zajął zespół Bordeaux i ta drużyny w przypadku zwycięstwa PSG w pucharze może zagrać w eliminacjach do LE. Wszystko okaże się 30 maja, kiedy to PSG zagra z Auxerre.

Wcześniejsze posty

0 komentarze