Rozstrzygnięcia w Portugalii!

by - 24 maja

W sobotę byliśmy świadkami ostatniej kolejki ligi portugalskiej. Mistrzostwo kraju już wcześniej zdobyła Benfica Lizbona. W Portugalii aż 3 zespoły zagrają o LM i aż 3 o LE!

Mnie interesowały najbardziej 4, 5 i 6 miejsca w lidze. Czwarte miejsce to bezpośredni awans do fazy grupowej LE. Pozostałe dwa to walka od III rundy eliminacji.

SC Braga
SC Braga

Sporting Braga zajął właśnie 4 miejsce i będzie rozpoczynał swoją przygodę w LE od fazy grupowej. Piłkarze tego klubu mają jeszcze szanse na wywalczenie pucharu Portugalii. 31 maja zagrają w finale ze Sportingiem Lizbona. Finał nie będzie miał znaczenia dla udziału w LE.

Vitória SC
Vitoria Guimaraes

5 miejsce w lidze portugalskiej zajęła drużyna Vitorii Guimaraes. Piłkarze tego klubu już wcześniej zapewnili sobie grę w LE.

CF Os Belenenses
CF Belenenses

O 6 miejsce toczyła się zażarta walka do ostatniej kolejki. Przed tą kolejką szóstą pozycję zajmował Pacos Ferreira jednak przegrał z Nacionalem aż 0-3 na wyjeździe. Ten rezultat wykorzystali piłkarze Belenenses i po wygranej 2-0 nad Gil Vicente awansowali na 6 lokatę. Dzięki temu zagrają od III rundy eliminacji do LE.