Rozstrzygnięcia w Niemczech!

by - 23 maja


Sezon Bundesligi mamy już za sobą. Mistrz znany był już dużo wcześniej. Dziś dowiedzieliśmy się, kto zagra w LE.

Pytanie o to, kto zagra w LE w następnym sezonie zadawało sobie wielu sympatyków niemieckiej piłki przed dzisiejszą ostatnią kolejką Bundesligi.

Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Najwięcej kibiców z Polski patrzyło, jak poradzi sobie Borussia Dortmund. W bezpośrednim starciu z Werderem Brema o miejsce w LE piłkarze odchodzącego z Dortmundu Kloppa wygrali 3-2 i zapewnili sobie 7 miejsce w lidze.

Z racji tego, że w finale pucharu Niemiec znalazł się Wolfsburg i Borussia Dortmund to prawo do gry w LE mogło w przypadku wygranej Wolfsburga w finale przypaść 7 zespołowi Bundesligi.

Teraz pytanie, czy Borussia zdobędzie puchar i zagra od fazy grupowej LE, czy okaże się słabsza od Wolfsburga i zagra od III rundy eliminacji. Jeśli by przegrała to w fazie grupowej zobaczymy Schalke 04.

FC Augsburg
FC Augsburg

W fazie grupowej LE 2015/2016 zobaczymy na pewno piłkarzy Augsburga. Jest to niewątpliwie spory sukces tej drużyny. Ostatnia kolejka dała im upragniony awans do fazy grupowej LE. Dzięki zwycięstwu z Borussią Monchengladbach na wyjeździe 2-1 i porażce Schalke zepół Augsburga zakończył sezon na 5 miejscu. Augsburg można uznać za rewelację tego sezonu w Bundeslidze. Na pewno w przyszłości będę pisał jakiś teks o tej drużynie.

FC Schalke 04
FC Schalke 04

W zasadzie 3 zespołem z Bundesligi, który zapewnił sobie udział w eliminacjach do LE jest drużyna Schalke. Piłkarze tego zespołu rozpoczną zmagania od III rundy eliminacji. Dla tego zespołu brak awansu do LM jest wielką porażką. Zobaczymy, jak podejdą do rozgrywek LE w przyszłym sezonie. Jedno można powiedzieć z roku na rok rozgrywki te wyglądają coraz lepiej.


Wcześniejsze posty

0 komentarze