Rozstrzygnięcia w Mołdawii!!!

20 maja


Dziś zakończył się sezon ligowy w Mołdawii. Mistrzem kraju rzutem na taśmę został zespół Milsami. Znamy trójkę, która wystąpi w LE w sezonie 2015/2016.


W rozgrywkach Ligi Europejskiej od I rundy kwalifikacyjnej zobaczymy zespoły Daci Chisinau, Sheriffa Tyraspol i FC Tyraspol.

Sensacyjnym mistrzem Mołdawii został zespół Milsami, który w decydującym boju o mistrzostwo wygrał dziś 2-1 u siebie z Dacią Chisinau.

Końcowa tabela ligi mołdawskiej

HomeAwayTotal
ClubsPWDLWDLWDLPts
1FC Milsami Orhei24921822174355
2FC Dacia Chisinau24831912174355
3FC Sheriff24912831174355
4FC Tiraspol24813615142844
5FC Saxan24534336861030
6FC Zimbru Chisinau24336435761127
7FC Academia Chisinau24318219521717
8FC Dinamo-Auto243181110421814
9FC Zaria Balti243091011402012

Ostatni raz Sheriff Tyraspol był poza pierwszą dwójką w sezonie 1998/1999. Tym samy Sheriff zobaczymy w I rundzie eliminacji i prawdopodobnie będzie mógł trafić na któryś z polskich zespołów. Zapowiada się ciekawie. 

Warto jeszcze wspomnieć, że 24 maja odbędzie się finał krajowego pucharu w którym zmierzą się Sheriff Tyraspol i Dacia Chisinau. Nie będzie miało to wpływu na zmianę w kwalifikacji do LE.


Nowszy post Starszy post Strona główna