Kto w w wielkim finale? Rewanże LE!

by - 14 majaDziś o godzinie 21:05 rozpoczną się rewanże półfinałów LE. Na dobrej drodze do Warszawy jest Sevilla, drugi półfinał zapowiada się pasjonująco!Po losowaniu półfinałów wydawało się, że bardziej wyrównaną parą jest półfinał pomiędzy Sevillą, a Fiorentiną. Wszyscy chcieli trafić na potencjalnie najsłabsze Dnipro. Jednak pierwszy mecz pokazał, że zarówno pierwsza para nie jest tak wyrównana, jak i to, że Dnipro to nie jest przypadkowy zespół w stawce 4 najlepszych drużyn w LE!

Sevilla wygrywając pierwsze spotkanie 3-0 z Fiorentiną praktycznie zapewniła sobie już awans do finału. W takiej formie w jakiej są piłkarze Emeryego będzie Fiorentinie niesłychanie ciężko odrobić tak dużą stratę z pierwszego meczu. Dla nas, kibiców z Polski Sevilla jest klubem, który chcemy zobaczyć w finale w Warszawie ze względu na grę w jej barwach naszego reprezentanta, Grzegorza Krychowiaka. Pomocnik z Polski jest jednym z największych objawień tego sezonu. Zarówno w lidze hiszpańskiej, jak i LE, Polak spisuje się znakomicie. Dziś zapewne znów dostanie szansę od trenera i spełni swoje marzenia awansując do finału.

Fiorentina  
21:05 
  Sevilla
Sędzia: Damir Skomina (Słowenia)

Przewidywane składy:

Fiorentina: Neto - Tomović, Savić, Rodriguez, Alonso - Valero, Pizarro, Fernandez - Salah, Gomez, Joaquin.

Sevilla: Rico - Vidal, Carrico, Kołodziejczak, Tremoulinas - Krychowiak, M'Bia - Reyes, Banega, Vitolo - Gameiro.
Drugi półfinał to będzie ten, który każdy z oglądających LE powinien oglądać na żywo. Mecz kopciuszka z potentatem. Dnipro w pierwszym spotkaniu miało furę szczęścia. Zarówno w obronie, jak i w ataku, gdzie wyrównująca bramka padła z ewidentnego spalonego. Napoli nieskutecznością zapłaciło za wynik. W teoretycznie lepszej sytuacji jest zespół z Ukrainy. Wynik 1-1 z pierwszego meczu daje Ukraińcom więcej swobody, ponieważ do awansu wystarczy remis 0-0. Napoli będzie jednak bardzo zmotywowane i nastawione na atak. A ma czym straszyć. Najlepszy obecnie grający strzelec LE biega w zespole z Neapolu. Higuain ma na koncie 7 bramek i jego celem będzie dziś zdobycie przynajmniej jednego gola. Napoli lubi grać pod presją i moim zdaniem dziś może być naprawdę świetne widowisko. Ukraińcy nie mają nic do stracenia, a że potrafią eliminować lepszych od siebie pokazali nie tylko w meczu z Ajaxem w Amsterdamie.

Dnipro 21:05 Napoli
Sędzia: Milorad Mazić (Serbia)

Przewidywane składy:

Dnipro: Bojko - Fedecki, Czeberiaczko, Douglas, Matos - Kankawa, Fedorczuk - Łukczewycz, Rotan, Konoplianka - Sełezniow.

Napoli: Andujar - Maggio, Albiol, Britos, Ghoulam - Lopez, Inler - Callejon, Hamsik, Insigne - Higuain.

Wcześniejsze posty

0 komentarze