DNIPRO - SEVILLA w finale w Warszawie!!!

by - 15 majaWczoraj poznaliśmy finałową parę LE. Obrońca trofeum i kopciuszek w wielkim finale na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wszystko rozstrzygnie się 27 maja. 


O Sevilli można napisać jedno - walec. Tym słowem można opisać to co piłkarze z Andaluzji zrobili w półfinale z Fiorentiną. Pierwszy mecz rozstrzygnął, kto zagra w finale, ale drugi już zdemolował psychicznie zespół z Włoch. Sevilla nie dała sobie nawet strzelić bramki, mimo, że piłkarze Fiorentiny mieli rzut karny. Sevilla wygląda w tym sezonie rewelacyjnie. Mogę śmiało powiedzieć, że zespół z ubiegłego sezonu nie grał tak fajnie w piłkę, jak obecna ekipa. Emery ma ludzi dookoła siebie znających się na transferach. Wymiana połowy zespołu nie wyszła na minus, a dodatkowo dodała świeżości. Sevilla jest wielkim faworytem do zdobycia trofeum. My na pewno będziemy trzymać kciuki za świetny występ Grzegorza Krychowiaka. Jak będzie okaże się za niecałe 2 tygodnie w Warszawie.

ACF Fiorentina 0-2 Sevilla FC
Carlos Bacca 22, Daniel Carriço 27

Dnipro awans wywalczyło przede wszystkim świetną grą obronną. Zarówno linia obrony, jak i bramkarz spisywali się świetnie w meczach półfinałowych. Napoli samo sobie jest winne tego, że nie jest w finale. Tyle zmarnowanych okazji nie przystoi finalistom. Dnipro natomiast konsekwentnie grało swoje i zapracowało na dotarcie do finału LE. Bohaterem został strzelec 2 bramek w obu meczach, napastnik Seleznyov. Osobiście liczę na Ukraińców. Są dobrze zorganizowani i poukładani.

Dnipro Dniepropietrowsk 1-0 SSC Napoli
Jewhen Sełezniow 58

Finał może nie należeć do najpiękniejszych, bo obie drużyny dobrze radzą sobie w obronie. Jednak na pewno będzie żywy i dynamiczny. Sevilla na pewno nie może zlekceważyć głodnych sukcesów Ukraińców. Zapowiada się dobry finał.


Wcześniejsze posty

0 komentarze