AFC University College Dublin w LE dzięki fair play

by - 10 majaPierwsza drużyna, która jest pewna występu w eliminacjach do LE z rankingu fair play to irlandzki AFC University College Dublin. Drużyny z Anglii i Holandii czekają na koniec rozgrywek. 

Federacja z Irlandii dzięki czystej grze ich drużyn w lidze dostała dodatkowe miejsce w eliminacjach do LE 2015/2016. Irlandia zajęła 3 miejsce w rankingu Fair Play UEFA. Czwartym zespołem z Irlandii w LE będzie AFC University College Dublin. 

Piłkarze tego zespołu dzięki czystej grze byli trzeci w rankingu Fair Play w Irlandii. Jednak dwie pierwsze drużyny mają zapewniony awans do LE, dlatego AFC dostało się jako czwart irlandzki zespół w eliminacjach do LE 2015/2016.

W Irlandii rozgrywki odbywają się w systemie wiosna-jesień, dlatego też zespoły z sezonu 2014 były brane pod uwagę w tym rankingu. I tak spadkowicz z irlandzkiej ekstraklasy dostał szczęśliwy los od UEFA i wystąpi w LE. 
University College Dublin AFC

University College Dublin w ubiegłym sezonie spadł do II ligi irlandzkiej. Zespół ze stolicy Irlandii zajął przedostatnie 11 miejsce w lidze. 

W tym sezonie (2015) w II lidze obecnie po 10 kolejkach zajmują 3 miejsce. 

Drużyna AFC University College Dublin jest uniwersytecką drużyną jednej z największych uczelni w Irlandii. Największym sukcesem AFC było zdobycie pucharu Irlandii w sezonie 1894-1895. Wcześniejsze posty

0 komentarze