Echo weekendu 11

by - 13 kwietnia

Miałem lekką przerwę w pisaniu bloga, ale wracam z podsumowaniem minionego weekendu w dzisiejszym "Echo". W tym tygodniu wraca Liga Europejska, więc warto spojrzeć, jak radziły sobie kluby w niej występujące. A było kilka ciekawych zmagań. Zapraszam do lektury.

HISZPANIA Niesamowitą serię podtrzymała w sobotę Sevilla. Podopieczni Unaia Emeryego zdołali zatrzymać u siebie rozpędzoną w tym sezonie Barcelonę. Dzięki remisowi Sevilla kontynuuje passę 24 meczów bez porażki na własnym stadionie. Sobotni hit ligi hiszpańskiej Sevilla rozpoczęła sennie i Barcelona wykorzystała to prowadząc w tym spotkaniu dwoma bramkami. Jednak to co działo się w II połowie i to jak grała Sevilla nie tylko mnie chyba zaskoczyło. Nie dość, że Andaluzyjczycy dogonili wynik, to jeszcze mieli szansę na zwycięstwo. Ważnym punktem w drużynie był w tym meczu Krychowiak. Jego odbiór piłki jest obecnie hitem internetu.

FC Sevilla 2-2 FC Barcelona
Banega 38, Gameiro 84 - Messi 14, Neymar 31

NIEMCY Wolfsburg zgodnie z planem pokonał walczące o utrzymanie HSV. Nie wiele mogę napisać o tym meczu, bo było to spotkanie z tych, gdzie liczą się tylko 3 pkt. Do ciekawej sytuacji jednak doszło mówiąc o kulisach tego spotkania. Mianowicie trener Wolfsburga przegrał w zakładzie 500 euro. Założył się on ze strzelcem pierwszej bramki, że ten nie trafi w tym sezonie do siatki rywali. Wolfsburg wydaje się być gotowy do starć ćwierćfinałowych LE.

HSV Hamburg 0-2 Wolfsburg
Guilavougi 10, Caligiuri 73

BELGIA Ciekawie robi się w grupie mistrzowskiej w Belgii. Każda drużyna ma szansę na mistrzostwo kraju. Występujący w LE Club Brugge przegrał na wyjeździe 0-2 z Kortrijk. Mimo porażki zawodnicy z Bruggii utrzymali pierwsze miejsce w tabeli.

Kortrijk 2-0 Club Brugge
de Smet (k) 4, Capon 18

UKRAINA Dnipro, jak i Dynamo Kijów zremisowały swoje spotkania ligowe. Dnipro mierzyło się z Metalistem Charków i mecz zakończył się bezbramkowo. Ciężko przewidzieć faworyta w meczu Dnipro-Club Brugge. Dynamo Kijów w niedzielę zremisował 2-2 z Zorią Ługańsk. Mecz z ławki rezerwowej obejrzał Łukasz Teodorczyk. Ciekaw jestem jak zagra trener Rebrow w LE, czy da szansę Łukaszowi, który ostatnio strzelał bramki. Szkoda, że w lidze nie zagrał. No, ale po kontuzji wraca gwiazdor, J. Lens.

Dnipro 0-0 Metalist Charków

Dynamo Kijów 2-2 Zorya Ługańsk
Kravets 4, Rybalka 35 - Pilyavskiy (k) 9, Ljubenovic 68

ROSJA Zenit w ciekawym meczu zremisował z dobrze grającym w tym sezonie Rubinem Kazań. Piłkarze z Petersburga mają dużą przewagę w lidze i strata punktów nie musi ich specjalnie martwić. W czwartek czeka ich sprawdzian w LE, jeśli zagrają na swoim poziomie to mogą przerwać passę Sevilli.

Zenit 1-1 Rubin Kazań
Hulk (k) 48 - Nabiullin 4

WŁOCHY W pojedynku obu zespołów z Ligi Europejskiej Napoli okazało się wyraźnie lepsze od Fiorentiny. Piłkarze Beniteza wygrali u siebie 3-0 i wrócili do formy po ostatnich fatalnych występach. To może oznaczać mega ciekawy dwumecz z Wolfsburgiem. O wynik Fiorentiny jestem spokojny, bo piłkarze z Florencji pokazali w tym sezonie LE, że potrafią zagrać świetne spotkanie.

Napoli 3-0 Fiorentina