Supercopa Euroamericana już dziś!!!

by - 26 marca27 marca naszego czasu o godzinie 00:30 rozpocznie się batalia o pierwszy w historii Superpuchar Euroamerykański. Do boju staną dwa najlepsze kluby w rozgrywkach drugiej kategorii w Europie i Ameryce Południowej. Zwycięzca Ligi Europejskiej, Sevilla FC zmierzy się ze zwycięzcą Pucharu Południowoamerykańskiego, River Plate. 


Superpuchar Euroamerykański w tym roku organizowany jest po raz pierwszy. Osobiście wiążę sporą nadzieję z tym widowiskiem i kibicuję, żeby w przyszłości stało się coraz bardziej medialne. Jak wiadomo w zbliżającym się czasie zaplanowano rozgrywki eliminacyjne do turniejów kontynentalnych, dlatego ranga i medialność tego pucharu są obecnie bardzo małe. Jednak warto spojrzeć na ten mecz i wspierać inicjatywę tego Superpucharu.


Superpuchar jest meczem pomiędzy najlepszą w Lidze Europejskiej Sevillą, a zdobywcą pucharu Południowoamerykańskiego, River Plate. Mam nadzieję, że każdy kto czyta tego bloga jest świadomy czym są rozgrywki Ligi Europejskiej :) Natomiast niewielu z Was w ogóle słyszało co to takiego Puchar Południowoafrykański.


Na potrzeby tego posta spolszczyłem nazwę tego turnieju. Jego pełna i oryginalna nazwa brzmi Copa Sudamericana. Kilku z Was pewnie coś tam się obiło o uszy. Nazwa jakaś taka w miarę podobna do czegoś co gdzieś tam się słyszało. Rozgrywki Copa Sudamericana utworzono w 2002 roku z połączenia dwóch innych pucharów: Copa Mercosur i Copa Merconorte. Rozgrywki obejmują swoim zasięgiem całą Amerykę Południową. W roku 2003 japoński koncern samochodowy Nissan stał się głównym sponsorem turnieju, skąd oficjalna nazwa rozgrywek przyjęła formę Copa Nissan Sudamericana. Obecnie jest to drugi pod względem rangi puchar w Ameryce Południowej po Copa Libertadores i pełni analogiczną rolę, co Liga Europy w Europie.

W ubiegłym sezonie zdobywcą tego pucharu została argentyńska drużyna River Plate. Finał jest w rozgrywkach Copa Sudamericana rozgrywany systemem mecz i rewanż. Piłkarze z Argentyny zmierzyli się o puchar z kolumbijskim Atletico Nacional. W dwumeczu River Plate okazało się lepsze i wygrało 3-1. Pierwsze spotkanie 1-1, drugie 2-0.


Jak radzi sobie zespół River Plate w tym sezonie? River Plate po 6 kolejkach tego sezonu zajmuje 5 miejsce w lidze składającej się aż z 30(!) zespołów. Jak dotąd piłkarze Marcelo Gallardo nie przegrali w lidze. W tym sezonie piłkarze z River Plate rywalizują w rozgrywkach Copa Libertadores. Po 4 kolejkach zajmują 3 miejsce w grupie 6. Ich bilans to trzy remisy i jedna porażka.

GROUP 6

#DrużynaRSZRPBZBSRBPOstatnie 5 spotkańH2H
1431091+810WWDW
2412145-15DDWL
3Poprzedni ranking: 4403135-23DDDL
4Poprzedni ranking: 3410327-53LLLW


Co czeka nas zatem w tym meczu?W Polsce na temat tego Superpucharu nie znalazłem ani słowa. Mecz na pewno ma sporą rangę w Południowej Ameryce, bo jakby nie było przyjeżdża mocna ekipa z Europy. Sevilla przyjechała w składzie bez kilu zawodników, którzy wystąpią m.in w eliminacjach do mistrzostw Europy. Meczu tego nie zagra m.in Grzegorz Krychowiak.

Fajną zapowiedź przygotował portal na którym można będzie obejrzeć ten mecz online.Mam nadzieję, że będziemy świadkiem fajnego spotkania :)

Oficjalna strona rozgrywek -> http://www.copaeuroamericana.com/

Wszystko o rozgrywkach pod #SuperCopaEuroAmericana

Wcześniejsze posty

0 komentarze