Legia znosi obowiązek Karty Kibica i startuje z programem lojalnościowym

by - 11 lutego


źródło: legia.com

11 lutego 2015 roku Legia Warszawa po wielu latach znosi obowiązek posiadania Karty Kibica do kupna biletów. Do tej pory warunkiem zakupu biletu na mecze Legii rozgrywane na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej 3 było posiadanie ważnej Karty Kibica Legii Warszawa. Już od meczu z Jagiellonią Białystok (niedziela, 15 lutego 2015 r.) sytuacja ulega zmianie. Od teraz bilety na mecze na stadionie Legii można kupować także bez Karty Kibica, a sama karta zostaje przekształcona w program benefitowo-lojalnościowy dla fanów.

- Planowaliśmy ten ruch od dawna – zaczęliśmy myśleć o likwidacji obowiązku posiadania Karty Kibica od kiedy pojawiłem się w Klubie. Musieliśmy jednak zadbać o to, by przeprowadzić ten proces zgodnie z obowiązującym prawem oraz w taki sposób, by nadać Karcie Kibica jej prawdziwy sens, a więc zaoferować setkom tysięcy posiadaczy Kart Kibica program lojalnościowy oraz należne im bonifikaty. Wierzymy, że po usunięciu największej przeszkody dla fanów piłki nożnej nasz stadion zapełni się w jeszcze większym stopniu. Będziemy pilnie badać przez cały rok, jakie przełożenie ma likwidacja obowiązku posiadania Karty Kibica na frekwencję i liczymy, że nadchodząca nowelizacja Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych zniesie resztę barier dla fanów - mówi Prezes Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski.

- Nasze badania i dyskusje z kibicami – zarówno tymi, którzy są na każdym meczu, jak i tymi, którzy chcą dopiero zacząć regularnie chodzić na Legię – pokazują, że obowiązek posiadania Karty Kibica był traktowany jako utrudnienie, a nie udogodnienie w kupowaniu biletów. Wiele osób deklarowało, że nie poszło na nasz mecz dlatego, że najpierw musiałoby wypełniać niepotrzebne formalności. Teraz wystarczy przyjść przed meczem na stadion z dokumentem tożsamości takim, jak dowód osobisty, czy prawo jazdy, i kupić bilet. Chcemy, aby przybliżyło to nasz stadion do statusu miejsca kultowego, na które chodzi się w dużych grupach znajomych, by wspólnie przeżywać emocje na najwyższym poziomie. Jednocześnie naszym celem było też wyróżnienie aktualnych posiadaczy Kart Kibica i podkreślenie, że karta nie jest jedynie kawałkiem plastiku - dodaje Wiceprezes Zarządu Legii Warszawa, Jakub Szumielewicz.

- Jako SKLW i całe środowisko kibiców od lat uważaliśmy, że wymóg posiadania Karty Kibica do kupna biletu był absurdem. Popieramy działania Klubu, który znosi tę konieczność. Mamy również nadzieję, że wkrótce ustawowo zniesiony zostanie także wymóg przechowywania wizerunku i danych osób, a kupno biletu będzie równie proste, jak wejście na każde inne wydarzenie o charakterze masowym - podkreśla Prezes Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa, Leszek Mańk.

Obowiązujące do tej pory Karty Kibica Legii Warszawa nie tracą swojej ważności. Wprost przeciwnie, będą podstawą programu lojalnościowego "Legiony", który wystartuje już od pierwszego domowego meczu wiosny, z Jagiellonią Białystok i będzie dostępny pod adresem legia.com/legiony. Dla posiadaczy Kart Kibica przygotowany został pakiet korzyści, w skład których wchodzą przywileje i bonusy oraz atrakcyjne nagrody związane z programem "Legiony".

images/zdjecie/big/a1f4fad837ce3b3b5d180cca380f7a6d.jpg
                                                                     źródło: legia.com


fot. Legia Warszawa

Program startuje przed meczem z Jagiellonią Białystok. Kibice uzyskują różne rangi wojskowe wzorowane na rangach istniejących w Legionach Polskich w 1916 roku.

- Program lojalnościowy dla kibiców Legii ma nagrodzić tych, którzy są z drużyną najczęściej: tych, dla których zimowy mecz Pucharu Polski, czy pierwsza runda eliminacji w rozgrywkach europejskich, są tak samo ważne, jak decydujące spotkania rundy mistrzowskiej. Naszym celem jest, by dać tym ludziom wspomnienia na całe życie, nagrodzić ich w sposób, którego nie da się kupić, zbliżyć do Klubu, pokazać go od kuchni i podziękować za wsparcie. Tych, którzy będą na 100% meczów w sezonie czeka coś naprawdę specjalnego – mówi Bogusław Leśnodorski.

źródło: Legia Warszawa

Wcześniejsze posty

0 komentarze