Alan przechodzi do Guangzhou Evergrande

by - 16 stycznia


Wyjątkowo muszę dziś opisać tę sytuację, bo stała się dla mnie rzecz niesłychana. Najlepszy strzelec Ligi Europejskiej, jeden z najlepszych zawodników całej LE, Alan, napastnik Red Bull Salzburg opuszcza Austrię i przenosie się do Chin. Jego nowym pracodawcą zostanie mistrz kraju z wielkim murem, Guangzhou Evergrande. Brazylijczyk kosztował 11 mln euro.Do tej pory myślałem, że Alan może stać się zawodnikiem o którym będzie mówiła cała Europa, który w kolejnych meczach fazy finałowej pokaże jak dobrym jest zawodnikiem. Informacja o tym, że przenosi się do Chin była dla mnie wielkim szokiem. Szkoda, że Salzburg i wraz z tym rozgrywki Ligi Europejskiej tracą tak wartościowego zawodnika. Również jestem zdziwiony, że żaden klub z wyższej półki w Europie nie pokusił się o podpis 25 letniego piłkarza.


Kim tak naprawdę dla Salzburga był Alan Douglas Borges de Carvalho?

6 sierpnia 2010 roku Alan trafił do Salzburga z brazylijskiego Fluminense. Brazylijczyk kosztował 3,5 mln euro. Jak dobry interes zrobił Salzburg sprowadzając tego piłkarza?W pierwszym sezonie ligowym 2010/2011 wystąpił w 24 spotkaniach i strzelił 10 bramek. Kolejny sezon nie był tak udany. Ze względów zdrowotnych w sezonie 2011/2012 Alan rozegrał tylko 5 spotkań i strzelił 3 bramki. Mimo jego braku Salzburg w tym sezonie zdobył mistrzostwo kraju i puchar Austrii. Powolny powrót w kolejnym sezonie zaowocował 11 golami w 14 spotkaniach. Bramkostrzelny Brazylijczyk powoli wychodził z cienia Jonathana Soriano, najlepszego zawodnika Salzburga w ostatnich latach. Kolejny sezon to popis Alana, który w sezonie 2013/2014 zdobył aż 26 bramek w lidze. Salzburg zdobył w tym czasie podwójną koronę. Obecny sezon Brazylijczyk ma równie udany w rundzie jesiennej na boisku pojawił się 16 razy a do bramki rywali trafiał 9 krotnie. W tym sezonie warto wspomnieć o jego wyczynach w krajowym pucharze, gdzie w dwóch spotkaniach zdobył 7(!) bramek.


Łącznie dla Salzburga w lidze zdobył 49 bramek.
w pucharze kraju 12 bramek.Alan w Lidze Europejskiej

Brazylijczyk zadebiutował w LE w sezonie 2010/2011 ale jego 4 występy nie zaowocowały żadnym trafieniem. W sezonie 2011/2012 było o wiele lepiej Alan w rundach eliminacyjnych zdobył dla Salzburga 6 bramek w 5 meczach. W sezonie 2013/2014 Alan razem z Salzburgiem wyszli z grupy i w 1/16 odpadli z FC Basel. Brazylijczyk wystąpił we wszystkich spotkaniach grupowych i w meczu 1/16. W tym czasie strzelił 4 bramki. Obecny sezon był dla Alana wyśmienity w 5 spotkaniach fazy grupowej w których wystąpił strzelił 8 bramek. Po fazie grupowej przewodził klasyfikacji najlepszych strzelców LE. Odejście tego zawodnika z Red Bulla jest dużą stratą dla rozgrywek LE.


Dokąd zmierza Alan? 


Guangzhou Evergrande to obecny mistrz Chin. 
Trenerem tego klubu jest zdobywca złotej piłki, mistrz świata i do niedawna jeden z najlepszych obrońców globu, Fabio Cannavaro! W Chinach jest popyt na piłkę i na gwiazdy. Stadion Evergrande liczy sobie ponad 60 tysięcy miejsc. W zespole będzie miał z kim współpracować i rozmawiać, ponieważ piłkarzem tego zespołu jest Brazylijczyk Elkeson, który w poprzednim sezonie w 28 meczach zdobył 28 bramek! 

Wcześniejsze posty

0 komentarze