Zaczynamy rewanże

by - 08 lipca
Dziś poznamy pierwsze rozstrzygnięcie spotkania o awans do II rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Na wtorek zaplanowano jedno spotkanie, które odbędzie się w północnej Irlandii. Reszta spotkań rewanżowych pierwszej rundy tradycyjnie w najbliższy czwartek. 

Dzięki temu, że dziś odbędzie się jedno spotkanie mogę trochę więcej napisać o stających naprzeciw siebie rywalach. W dzisiejszym meczu zagrają drużyny Linfield i B36. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się na Wyspach Owczych, gospodarze przegrali 1-2. W świetle rewanżu to drużyna z Irlandii Północnej jest murowanym faworytem do awansu. Na wygranego czeka już w drugiej rundzie AIK Solna. Co można powiedzieć o tych dwóch drużynach? 

 FC Linfield:

Klub piłkarski z Irlandii Północnej z siedzibą w mieście Belfast. Klub założony został przez pracowników Linfield Spinning Mill w marcu 1886 roku pod nazwą Linfield Athletic Club. 


Jest to jeden z najbardziej utytułowanych klubów z Irlandii północnej. W swojej historii 51 razy zdobył mistrzostwo kraju i 42 puchar Irlandii Północnej. 

 B36 Torshavn:

Swoją historię klub zaczął 28 marca 1936 roku w stolicy Wysp Owczych, Tórshavn. Przez dłuższy czas władze klubu same musiały organizować mecze, gdyż pierwsza z lig na archipelagu powstała w 1942 roku pod nazwą Meistaradeildin (dziś Formuladeildin). Wzięły w niej udział cztery drużyny, w tym pierwszy klub stolicy HB Tórshavn, a także TB Tvøroyri oraz KÍ Klaksvík.

Pierwsze sukcesy w lidze nadeszły dość szybko, zespół wygrywał w 1946, 1948 i 1950 roku, później jednak kibice znacznie rzadziej widzieli swój zespół jako mistrza Wysp Owczych. B36 Tórshavn zagarnął w sumie osiem tytułów mistrzowskich, co stawia go, razem z TB Tvøroyri na trzecim miejscu pod tym względem wśród wszystkich drużyn z Wysp Owczych. Ostatnio triumfowali w roku 2011.

Barwy tego klubu reprezentuje dwóch Polaków, bracia Cieślewicz

Stadion na jakim rozegrane zostanie to spotkanie to Windsor Park. Na tym stadionie swoje mecze ligowe rozgrywa gospodarz dzisiejszego spotkania, jak również reprezentacja Irlandii Północnej. Teren pod nowy obiekt piłkarski wykupiono w 1904 roku, a już rok później rozegrano pierwsze spotkanie pomiędzy Linfieldem, a Glentoranem. W dalszych latach obiekt przechodził kolejne modernizacje. Obecnie może pomieścić 18 500 widzów, z czego 14 000 to miejsca siedzące.Sędzią spotkania będzie Islandczyk Thoroddur Hjaltalin.
20:45 Linfield - B36

Wcześniejsze posty

0 komentarze